Stemik2 Holding ApS
CVR 43 04 03 08 · Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Stemik2 Holding ApS har CVR-nummer 43040308. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Trappergårdsvej 12, 6000 Kolding. Stiftet: 5. februar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -11.444 kr., årets resultat -6.678 kr., egenkapital 1.887 kr., aktiver i alt 27.331 kr. Soliditetsgraden på 6,9 % er lavere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.678 kr. er lavere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stemik2 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Trappergårdsvej 12, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Stiftet
- 5 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og foretage investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-02-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43040308 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Trappergårdsvej 12, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-353,9%
▼ 230,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,37
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
6,9%
▼ 29,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
36,9%
▲ 36,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.444 | -10.605 | -7.665 | -13.170 |
| Resultat før skat | -11.436 | — | — | — |
| Årets resultat | -6.678 | -10.576 | -7.689 | -13.170 |
| Egenkapital | 1.887 | 8.565 | 19.141 | 26.830 |
| Aktiver i alt | 27.331 | 23.565 | 24.141 | 31.830 |
| Omsætningsaktiver | 9.331 | 5.565 | 6.141 | 13.830 |
| Kortfristet gæld | 25.444 | 15.000 | 5.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 25.444 | 15.000 | 5.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 6.9% | 36.3% | 79.3% | 84.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Caroline Stein Mikkelsen Siden 11 Feb 202290% Ejer
-
ADTENTION HOLDING ApS Siden 5 Feb 20220% Ejer
Ledelse
1-
Brian Stein Mikkelsen Siden 5 Feb 2022Direktør
Produktionsenheder
1Stemik2 Holding ApS
P-nr. 1027977398
Trappergårdsvej 12, 6000 Kolding
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ADTENTION HOLDING ApS (CVR 25729501)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.