Sten Teknik ApS
CVR 37 82 52 55 · Store Heddinge · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sten Teknik ApS har CVR-nummer 37825255. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Holtug Linievej 11, 4660 Store Heddinge. Stiftet: 20. juni 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 127.434 kr., årets resultat -130.767 kr., egenkapital 214.342 kr., aktiver i alt 248.383 kr. Soliditetsgraden på 86,3 % er højere end hos 94 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -130.767 kr. er lavere end hos 88 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 25 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sten Teknik ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Holtug Linievej 11, 4660 Store Heddinge
- Kommune
- STEVNS
- Antal ansatte
-
1
2016 2018
- Telefon
- 30200270
- stender.stenteknik@gmail.com
- Stiftet
- 20 Jun 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udførelse af murerarbejder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-06-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37825255 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Holtug Linievej 11, 4660 Store Heddinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-61,0%
▼ 41,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,30
▲ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,3%
▲ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-61,4%
▼ 61,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 127.434 | 168.921 | 331.580 | 1.673.348 | 1.365.558 |
| Resultat før skat | -130.767 | -85.650 | -19.490 | 62.748 | 575.953 |
| Årets resultat | -130.767 | -81.030 | -20.775 | 42.870 | 447.677 |
| Egenkapital | 214.342 | 412.610 | 561.140 | 581.916 | 653.445 |
| Aktiver i alt | 248.383 | 496.256 | 621.926 | 1.082.175 | 1.180.484 |
| Omsætningsaktiver | 248.383 | 479.756 | 584.426 | 990.675 | 1.055.984 |
| Kortfristet gæld | 34.014 | 80.017 | 52.536 | 483.735 | 504.411 |
| Gæld i alt | 34.041 | 80.017 | 52.536 | 483.735 | 504.411 |
| Soliditetsgrad | 86.3% | 83.1% | 90.2% | 53.8% | 55.4% |
| Ansatte (gns.) | — | 1 | — | 3 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Allan Højberg Stender Siden 20 Jun 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Allan Højberg Stender Siden 20 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
1Sten Teknik ApS
P-nr. 1021539208
Holtug Linievej 11, 4660 Store Heddinge
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -64.200 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 43.451 DKK | 9.548 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 94.593 DKK | 20.790 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 606.601 DKK | 133.452 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 329.354 DKK | 72.446 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sten Teknik ApS (CVR 37825255)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murerarbejder, udførelse, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.