Stenforce Facility ApS
CVR 35 80 42 77 · Næstved · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Stenforce Facility ApS har CVR-nummer 35804277. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (branchekode 811000). Adresse: Halfdan Rasmussens Vej 90, 4700 Næstved. Stiftet: 17. marts 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 40.595 kr., årets resultat -459.878 kr., egenkapital -163.475 kr., aktiver i alt 63.647 kr. Soliditetsgraden på -256,8 % er lavere end hos 95 % af de 1.471 virksomheder i branchen «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -459.878 kr. er lavere end hos 97 % af de 1.471 virksomheder i branchen «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stenforce Facility ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
- Adresse
- Halfdan Rasmussens Vej 90, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 17 Mar 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje anparter i datterselskaber samt investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-11-24
- Sekundære brancher
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35804277 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Halfdan Rasmussens Vej 90, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,28
▼ 97,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-256,8%
▼ 354,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-6.819,6%
▼ 6.819,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1471 virksomheder i «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 52.390 | 12.273 | 317.930 |
| Bruttoresultat | 40.595 | -3.948 | 41.242 | -69 | 289.433 |
| Resultat før skat | -382.518 | -6.646 | 32.946 | -25.262 | 289.433 |
| Årets resultat | -459.878 | -6.646 | 32.946 | -25.262 | 289.433 |
| Egenkapital | -163.475 | 364.717 | 303.049 | 270.103 | 295.364 |
| Aktiver i alt | 63.647 | 373.834 | 390.839 | 347.581 | 372.860 |
| Omsætningsaktiver | 63.647 | 373.834 | 390.839 | 347.581 | 372.860 |
| Kortfristet gæld | 227.122 | 3.821 | 82.494 | 72.182 | 72.200 |
| Gæld i alt | 227.122 | 9.117 | 87.790 | 77.478 | 77.496 |
| Soliditetsgrad | -256.8% | 97.6% | 77.5% | 77.7% | 79.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | 1 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Joakim Martens Siden 17 Mar 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Joakim Martens Siden 17 Mar 2014Direktør
Produktionsenheder
1Stenforce Facility ApS
P-nr. 1019222361
Halfdan Rasmussens Vej 90, 4700 Næstved
Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2021 | — | — | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Enkeltstående selskab |
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hjælpetjenester, kombinerede, levering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.