STIN94 HOLDING ApS
CVR 31 86 27 44 · Faxe Ladeplads · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STIN94 HOLDING ApS har CVR-nummer 31862744. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Øster Søvej 4, 4654 Faxe Ladeplads. Stiftet: 10. april 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -601 kr., årets resultat -601 kr., egenkapital 82.542 kr., aktiver i alt 181.827 kr. Soliditetsgraden på 45,4 % er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -601 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STIN94 HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Øster Søvej 4, 4654 Faxe Ladeplads
- Kommune
- FAXE
- Telefon
- 31702033
- mbraun@live.dk
- Stiftet
- 10 Apr 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje og besidde anparter og aktier i andre selskaber
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af Martin Braun
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-04-10
- Sekundære brancher
- Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31862744 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Øster Søvej 4, 4654 Faxe Ladeplads
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,7%
▲ 2,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,74
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
45,4%
▲ 2,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
77,4%
▲ 77,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -601 | -2.654 | -2.956 | -106 | — |
| Resultat før skat | -601 | -2.654 | -2.956 | 74.894 | 0 |
| Årets resultat | -601 | -2.654 | -2.956 | 74.894 | 0 |
| Egenkapital | 82.542 | 79.398 | 81.303 | 96.098 | 19.452 |
| Aktiver i alt | 181.827 | 183.298 | 185.505 | 234.281 | 157.635 |
| Omsætningsaktiver | 73.723 | 75.194 | 77.401 | 126.177 | 49.531 |
| Kortfristet gæld | 99.285 | 103.900 | 104.202 | 138.183 | 138.183 |
| Gæld i alt | 99.285 | 103.900 | 104.202 | 138.183 | 138.183 |
| Soliditetsgrad | 45.4% | 43.3% | 43.8% | 41% | 12.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Braun Siden 10 Apr 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Braun Siden 27 Sep 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1STIN94 HOLDING ApS
P-nr. 1019309858
Øster Søvej 4, 4654 Faxe Ladeplads
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2021 | — | — | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Enkeltstående selskab |
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver computerkonsulentbistand, computerfaciliteter, forvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.