STORMSINGER HOLDING ApS
CVR 36 45 22 18 · København N · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STORMSINGER HOLDING ApS har CVR-nummer 36452218. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Holtegade 8, 2. tv, 2200 København N. Stiftet: 2. december 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.304 kr., årets resultat 199.625 kr., egenkapital 495.104 kr., aktiver i alt 506.955 kr. Soliditetsgraden på 97,7 % er højere end hos 66 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 199.625 kr. er højere end hos 59 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STORMSINGER HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Holtegade 8, 2. tv, 2200 København N
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 29906945
- ronnylinder@hotmail.com
- Stiftet
- 2 Dec 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab samt foretage investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-12-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36452218 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Holtegade 8, 2. tv, 2200 København N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
40,3%
▼ 25,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
23,43
▲ 5,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,7%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-30,0%
▼ 30,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -7.304 | -11.105 | -6.437 | -6.600 | -6.311 |
| Resultat før skat | 199.625 | 284.985 | 171.860 | 127.590 | -8.764 |
| Årets resultat | 199.625 | 284.985 | 171.860 | 127.590 | -8.764 |
| Egenkapital | 495.104 | 430.479 | 267.494 | 225.634 | 98.044 |
| Aktiver i alt | 506.955 | 442.330 | 279.245 | 237.385 | 229.445 |
| Omsætningsaktiver | 277.675 | 213.050 | 49.965 | 8.105 | 165 |
| Kortfristet gæld | 11.851 | 11.851 | 11.751 | 11.751 | 131.401 |
| Gæld i alt | 11.851 | 11.851 | 11.751 | 11.751 | 131.401 |
| Soliditetsgrad | 97.7% | 97.3% | 95.8% | 95% | 42.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Ronny Linder Siden 2 Dec 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Ronny Linder Siden 2 Dec 2014Adm. dir.
Produktionsenheder
1STORMSINGER HOLDING ApS
P-nr. 1019949237
Holtegade 8, 2. tv, 2200 København N
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.276 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.437 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.657 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | — | — | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -9.088 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STORMSINGER HOLDING ApS (CVR 36452218)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.