Studio Holdbar ApS
CVR 42 44 41 97 · Virum · Detailhandel med andre nye varer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Studio Holdbar ApS har CVR-nummer 42444197. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med andre nye varer (branchekode 477800). Adresse: Kvædevej 76, 2830 Virum. Stiftet: 27. maj 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 180.981 kr., årets resultat 74.998 kr., egenkapital 259.520 kr., aktiver i alt 395.818 kr. Soliditetsgraden på 65,6 % er højere end hos 74 % af de 1.247 virksomheder i branchen «Detailhandel med andre nye varer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 74.998 kr. er højere end hos 74 % af de 1.247 virksomheder i branchen «Detailhandel med andre nye varer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Studio Holdbar ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med andre nye varer (477800)
- Adresse
- Kvædevej 76, 2830 Virum
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 22445936
- info@studioholdbar.dk
- Hjemmeside
- www.studioholdbar.dk
- Stiftet
- 27 May 2021
- Selskabskapital
- 110.000 DKK
- Formål
- webshop med salg af kunsthåndværk og brugsgenstande
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42444197 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kvædevej 76, 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.studioholdbar.dk Hjemmeside https://www.studioholdbar.dk
- https://www.facebook.com/studioholdbar/ Sociale medier
- https://www.instagram.com/studioholdbar/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (15. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
28,9%
▼ 43,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,90
▲ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
65,6%
▲ 15,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-30,4%
▼ 30,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1247 virksomheder i «Detailhandel med andre nye varer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 180.981 | 162.623 | 15.809 | -43.450 |
| Resultat før skat | 96.151 | 118.652 | -4.938 | -64.435 |
| Årets resultat | 74.998 | 107.786 | -4.938 | -64.435 |
| Egenkapital | 259.520 | 148.524 | 40.627 | 45.565 |
| Aktiver i alt | 395.818 | 298.507 | 179.677 | 151.025 |
| Omsætningsaktiver | 395.818 | 298.507 | 179.677 | 151.025 |
| Kortfristet gæld | 136.298 | 149.983 | 139.050 | 105.460 |
| Gæld i alt | 136.298 | 149.983 | 139.050 | 105.460 |
| Soliditetsgrad | 65.6% | 49.8% | 22.6% | 30.2% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anne Hjøllund Christiansen Siden 1 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Anne Hjøllund Christiansen Siden 1 Jun 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Studio Holdbar ApS
P-nr. 1027233836
Kvædevej 76, 2830 Virum
Detailhandel med andre nye varer (477800)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 49.279 DKK | 10.824 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.938 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -64.435 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Studio Holdbar ApS (CVR 42444197)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver brugsgenstande, kunsthåndværk, webshop.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.