Sublimis eMase Holding ApS
CVR 43 37 42 65 · Hellerup · Anden teknisk rådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sublimis eMase Holding ApS har CVR-nummer 43374265. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden teknisk rådgivning (branchekode 711290). Adresse: Lemchesvej 1, 2900 Hellerup. Stiftet: 5. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -61.876 kr., årets resultat -36.503 kr., egenkapital 249.344 kr., aktiver i alt 993.779 kr. Soliditetsgraden på 25,1 % er lavere end hos 72 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -36.503 kr. er lavere end hos 76 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sublimis eMase Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Adresse
- Lemchesvej 1, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 5 Jul 2022
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-05-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43374265 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 9845004H9B2EB65L0488
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lemchesvej 1, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-14,6%
▲ 735,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,33
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,1%
▼ 24,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
98,3%
▲ 98,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1571 virksomheder i «Anden teknisk rådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -61.876 | -222.200 | -111.619 | -267.483 |
| Resultat før skat | -45.347 | -2.293.447 | 17.079.775 | 159.148.008 |
| Årets resultat | -36.503 | -2.143.495 | 16.237.369 | 159.231.317 |
| Egenkapital | 249.344 | 285.847 | 118.367.540 | 198.880.171 |
| Aktiver i alt | 993.779 | 578.372 | 133.634.946 | 210.879.649 |
| Omsætningsaktiver | 993.779 | 578.372 | 133.436.419 | 210.879.649 |
| Kortfristet gæld | 744.435 | 292.525 | 15.267.406 | 11.999.478 |
| Gæld i alt | 744.435 | 292.525 | 15.267.406 | 11.999.478 |
| Soliditetsgrad | 25.1% | 49.4% | 88.6% | 94.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SJ ApS Siden 17 Mar 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Sebastian Vedsted Jespersen Siden 1 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1Sublimis eMase Holding ApS
P-nr. 1028392881
Lemchesvej 1, 2900 Hellerup
Anden teknisk rådgivning (711290)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SJ 1 ApS (CVR 44117908)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver teknisk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.