SUBU HOLDING ApS
CVR 30 72 26 98 · Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
SUBU HOLDING ApS har CVR-nummer 30722698. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gamle Søstvej 142, 6200 Aabenraa. Stiftet: 17. juli 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.536 kr., årets resultat 5.699 kr., egenkapital -2.861.207 kr., aktiver i alt 1.798.873 kr. Soliditetsgraden på -159,1 % er lavere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.699 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SUBU HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gamle Søstvej 142, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Stiftet
- 17 Jul 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- ved investering og som holdingselskab for datterselskaber med drift af virksomhed ved byggeri, investering, udlejning samt formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-02-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30722698 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500CF7ZED5AF56C65
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gamle Søstvej 142, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,17
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-159,1%
▲ 2,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-96,2%
▼ 96,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.536 | -6.989 | -8.475 | -8.511 | -8.534 |
| Resultat før skat | 5.699 | 148.767 | -25.204 | 53.766 | 798.522 |
| Årets resultat | 5.699 | 148.767 | -25.204 | 53.766 | 798.522 |
| Egenkapital | -2.861.207 | -2.866.906 | -3.015.673 | -2.990.470 | -3.044.235 |
| Aktiver i alt | 1.798.873 | 1.776.491 | 1.606.002 | 1.606.002 | 1.606.003 |
| Omsætningsaktiver | 798.871 | 776.489 | 606.000 | 606.000 | 606.000 |
| Kortfristet gæld | 4.660.080 | 4.643.397 | 4.621.675 | 4.596.472 | 4.650.238 |
| Gæld i alt | 4.660.080 | 4.643.397 | 4.621.675 | 4.596.472 | 4.650.238 |
| Soliditetsgrad | -159.1% | -161.4% | -187.8% | -186.2% | -189.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Preben Gundersen Siden 17 Jul 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Preben Gundersen Siden 17 Jul 2007Direktør
Produktionsenheder
1SUBU HOLDING ApS
P-nr. 1013468652
Gamle Søstvej 142, 6200 Aabenraa
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -31.796 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -43.775 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -46.698 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -49.688 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -3.510.316 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SUBU HOLDING ApS (CVR 30722698)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, byggeri, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.