SUNSTONES HOLDING ApS
CVR 44 25 30 70 · Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SUNSTONES HOLDING ApS har CVR-nummer 44253070. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kvædevej 43, 8270 Højbjerg. Stiftet: 23. august 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -183.144 kr., årets resultat 721.522 kr., egenkapital 1.706.871 kr., aktiver i alt 1.910.035 kr. Soliditetsgraden på 89,4 % er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 721.522 kr. er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SUNSTONES HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kvædevej 43, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 23 Aug 2023
- Selskabskapital
- 243.375 DKK
- Formål
- forskning inden for CO2-mineralisering, samt at udøve anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-04-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44253070 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kvædevej 43, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
42,3%
▲ 86,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,52
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,4%
▲ 20,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.302,9%
▲ 1.302,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -183.144 | -24.501 |
| Resultat før skat | 714.442 | -59.981 |
| Årets resultat | 721.522 | -59.981 |
| Egenkapital | 1.706.871 | 135.349 |
| Aktiver i alt | 1.910.035 | 197.353 |
| Omsætningsaktiver | 308.086 | 50.951 |
| Kortfristet gæld | 203.164 | 62.004 |
| Gæld i alt | 203.164 | 62.004 |
| Soliditetsgrad | 89.4% | 68.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
7-
Hamed Sanei Siden 1 Apr 202610% Ejer
-
Per Kent Pedersen Siden 1 Apr 20265% Ejer
-
Rasmus Andreasen Siden 1 Apr 20265% Ejer
-
Stephane Bodin Siden 1 Apr 20265% Ejer
-
Lundbek ApS Siden 1 Apr 202620% Ejer
-
LUNDBEK TECHNOLOGY ApS Siden 1 Apr 202633,33% Ejer
-
Bundsgaard Holding ApS Siden 1 Apr 202610% Ejer
Ledelse
1-
David Lundbek Egholm Siden 23 Aug 2023Direktør
Produktionsenheder
1SUNSTONES HOLDING ApS
P-nr. 1029573022
Kvædevej 43, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LUNDBEK TECHNOLOGY ApS (CVR 44252953)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver mineralisering, co2, forskning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.