Suppleo Systems ApS
CVR 40 21 34 81 · Herlev · IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Suppleo Systems ApS har CVR-nummer 40213481. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (branchekode 631000). Adresse: Lyskær 5, 1., 2730 Herlev. Stiftet: 22. januar 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 7.562.060 kr., årets resultat 4.751.579 kr., egenkapital 8.835.014 kr., aktiver i alt 14.122.330 kr. Soliditetsgraden på 62,6 % er højere end hos 61 % af de 570 virksomheder i branchen «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.751.579 kr. er højere end hos 92 % af de 570 virksomheder i branchen «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 132 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Suppleo Systems ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (631000)
- Adresse
- Lyskær 5, 1., 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Antal ansatte
- 7
- Stiftet
- 22 Jan 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- salg af produktgarantier for IT-udstyr
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-06-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40213481 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyskær 5, 1., 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
53,8%
▼ 8,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,96
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
62,6%
▲ 25,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
86,2%
▲ 86,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
570 virksomheder i «IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 7.562.060 | 3.264.575 | 883.312 | 261.555 | 448.436 |
| Resultat før skat | 6.092.323 | 3.271.781 | 989.317 | 256.943 | 434.339 |
| Årets resultat | 4.751.579 | 2.551.989 | 771.648 | 200.540 | 338.507 |
| Egenkapital | 8.835.014 | 4.083.436 | 1.531.447 | 759.799 | 559.259 |
| Aktiver i alt | 14.122.330 | 11.002.688 | 7.023.412 | 2.841.032 | 2.125.048 |
| Omsætningsaktiver | 14.088.730 | 11.002.688 | 7.023.412 | — | 2.125.048 |
| Kortfristet gæld | 4.756.948 | 3.434.161 | 4.231.608 | 1.501.705 | 340.232 |
| Gæld i alt | 5.287.316 | 6.919.252 | 5.491.965 | 2.081.233 | 1.565.789 |
| Soliditetsgrad | 62.6% | 37.1% | 21.8% | 26.7% | 26.3% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 2 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Suppleo Holding ApS Siden 11 Apr 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Charlotte Mensing Kjær Siden 28 Jun 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1Suppleo Systems ApS
P-nr. 1024354284
Lyskær 5, 1., 2730 Herlev
IT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter (631000)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mensing Holding ApS (CVR 38998757)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver produktgarantier, databehandling, hosting.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.