SV Group ApS
CVR 43 68 84 48 · Skive · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SV Group ApS har CVR-nummer 43688448. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Violvej 6, 7800 Skive. Stiftet: 30. november 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.939 kr., årets resultat 2.421.223 kr., egenkapital 2.683.189 kr., aktiver i alt 6.681.181 kr. Soliditetsgraden på 40,2 % er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.421.223 kr. er højere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SV Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Violvej 6, 7800 Skive
- Kommune
- SKIVE
- Stiftet
- 30 Nov 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, foretage investeringer samt udøve anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-11-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43688448 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500B746071FA54A97
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Violvej 6, 7800 Skive
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
90,2%
▲ 63,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
81,65
▼ 24,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
40,2%
▲ 29,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.753,7%
▲ 1.753,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.939 | -9.155 | -11.170 |
| Resultat før skat | 2.405.933 | 125.249 | 310.583 |
| Årets resultat | 2.421.223 | 130.617 | 316.349 |
| Egenkapital | 2.683.189 | 486.966 | 356.349 |
| Aktiver i alt | 6.681.181 | 4.404.726 | 726.874 |
| Omsætningsaktiver | 653.166 | 852.226 | 42.611 |
| Kortfristet gæld | 8.000 | 8.000 | 8.000 |
| Gæld i alt | 3.997.992 | 3.917.760 | 370.525 |
| Soliditetsgrad | 40.2% | 11.1% | 49% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Victor Vestergaard Siden 30 Nov 202225% Ejer
-
Jeppe Vestergaard Siden 30 Nov 202225% Ejer
-
Anna Vestergaard Siden 30 Nov 202225% Ejer
-
SØREN VESTERGAARD HOLDING ApS Siden 30 Nov 202210% Ejer
Ledelse
1-
Søren Vestergaard Siden 30 Nov 2022Direktør
Produktionsenheder
1SV Group ApS
P-nr. 1028810179
Violvej 6, 7800 Skive
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SØREN VESTERGAARD HOLDING ApS (CVR 27965873)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.