SVA Holding ApS
CVR 39 03 22 60 · Dragør · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SVA Holding ApS har CVR-nummer 39032260. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Platanvej 7, 2791 Dragør. Stiftet: 24. oktober 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.348 kr., årets resultat -1.348 kr., egenkapital 18.699 kr., aktiver i alt 18.699 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 94 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.348 kr. er lavere end hos 68 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SVA Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Platanvej 7, 2791 Dragør
- Kommune
- DRAGØR
- Telefon
- 29128381
- sven.krebs88@gmail.com
- Stiftet
- 24 Oct 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- direkte eller gennem andre selskaber, at eje og forvalte anparter/aktier, fast ejendom, generel formueforvaltning og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39032260 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Platanvej 7, 2791 Dragør
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,2%
▲ 6,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 14,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
38,2%
▲ 38,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.348 | -1.880 | -6.078 | -3.758 | 0 |
| Resultat før skat | -1.348 | -2.181 | -6.890 | -7.678 | 1.532 |
| Årets resultat | -1.348 | -2.181 | -6.890 | -7.678 | 1.092 |
| Egenkapital | 18.699 | 16.364 | 18.545 | 25.435 | 33.113 |
| Aktiver i alt | 18.699 | 19.227 | 21.107 | 25.435 | 68.259 |
| Omsætningsaktiver | 18.698 | 19.226 | 21.106 | 25.434 | 68.258 |
| Kortfristet gæld | 0 | 2.863 | 2.562 | 0 | 35.146 |
| Gæld i alt | 0 | 2.863 | 2.562 | 0 | 35.146 |
| Soliditetsgrad | 100% | 85.1% | 87.9% | 100% | 48.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sven Valur Arnarsson Siden 24 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Sven Valur Arnarsson Siden 10 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1SVA Holding ApS
P-nr. 1022952680
Platanvej 7, 2791 Dragør
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -34.903 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 5.469 DKK | 1.188 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -26.340 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 39.316 DKK | 8.646 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SVA Holding ApS (CVR 39032260)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forvalte, gennem, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.