S.V.A.P. ApS
CVR 44 86 99 85 · Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
S.V.A.P. ApS har CVR-nummer 44869985. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Essenbækvej 1, 8960 Randers SØ. Stiftet: 30. maj 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 740.007 kr., årets resultat -15.897.095 kr., egenkapital 8.704.983 kr., aktiver i alt 18.418.667 kr. Soliditetsgraden på 47,3 % er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.897.095 kr. er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som S.V.A.P. ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Essenbækvej 1, 8960 Randers SØ
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 30 May 2024
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab og dermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-12-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44869985 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 8945006BVSC0R6U8WB89 Øverste modervirksomhed: TEKNO HOLDING APS
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Essenbækvej 1, 8960 Randers SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-182,6%
▼ 114,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
47,3%
▼ 28,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
5,6%
▲ 5,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 740.007 | 41.001 |
| Resultat før skat | -15.817.073 | -17.106.219 |
| Årets resultat | -15.897.095 | -16.833.221 |
| Egenkapital | 8.704.983 | 24.602.078 |
| Aktiver i alt | 18.418.667 | 32.647.847 |
| Omsætningsaktiver | 144.832 | — |
| Kortfristet gæld | 9.713.684 | — |
| Gæld i alt | 9.713.684 | 32.647.847 |
| Soliditetsgrad | 47.3% | 75.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
TEKNO HOLDING ApS Siden 30 May 202466,67% Ejer
-
V.M.S.M. ApS Siden 30 May 202410% Ejer
-
P.M.S.M. ApS Siden 30 May 202410% Ejer
Ledelse
1-
Søren Bendsen Søndertoft Møller Siden 30 May 2024Direktør
Produktionsenheder
1S.V.A.P. ApS
P-nr. 1030406199
Essenbækvej 1, 8960 Randers SØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TEKNO HOLDING ApS (CVR 29853584)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Øverste modervirksomhed
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.