Sydsjællands Pava ApS
CVR 42 21 54 30 · Lundby · Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Sydsjællands Pava ApS har CVR-nummer 42215430. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (branchekode 953120). Adresse: Bygaden 66, 4750 Lundby. Stiftet: 10. marts 2021. Status: ophørt 27. august 2026. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2023 – 30. september 2024): bruttofortjeneste -27.521 kr., årets resultat 63.672 kr., egenkapital -957.808 kr., aktiver i alt 162.000 kr. Soliditetsgraden på -591,2 % er lavere end hos 99 % af de 354 virksomheder i branchen «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 63.672 kr. er lavere end hos 58 % af de 354 virksomheder i branchen «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sydsjællands Pava ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (953120)
- Adresse
- Bygaden 66, 4750 Lundby
- Kommune
- VORDINGBORG
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 10 Mar 2021
- Ophørt
- 27 Aug 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42215430 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bygaden 66, 4750 Lundby
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,14
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-591,2%
▲ 162.584,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
203,9%
▲ 203,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
354 virksomheder i «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -27.521 | 96.117 | 292.037 | -22.298 |
| Resultat før skat | -98.328 | -168.164 | — | — |
| Årets resultat | 63.672 | -61.264 | -581.373 | -418.473 |
| Egenkapital | -957.808 | -1.021.481 | -959.846 | -378.473 |
| Aktiver i alt | 162.000 | 626 | 250.117 | 306.850 |
| Omsætningsaktiver | 162.000 | 625 | 182.704 | 232.025 |
| Kortfristet gæld | 1.119.808 | 1.022.107 | 1.209.963 | 685.323 |
| Gæld i alt | 1.119.808 | 1.022.107 | 1.209.963 | 685.323 |
| Soliditetsgrad | -591.2% | -163175.9% | -383.8% | -123.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DENNIS JENSEN HOLDING ApS (CVR 34723540)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
14 Oct 2026UNDERKONKURS → OPLØSTEFTERKONKURS
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver karosseri, undervognsbehandling, lakering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms