T-Lund Tømrer- og Snedkerforretning ApS
CVR 36 72 09 64 · Bylderup-Bov · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
T-Lund Tømrer- og Snedkerforretning ApS har CVR-nummer 36720964. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Åløkke 90, 6372 Bylderup-Bov. Stiftet: 15. april 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.008.834 kr., årets resultat 300.366 kr., egenkapital 1.300.950 kr., aktiver i alt 2.697.539 kr. Soliditetsgraden på 48,2 % er højere end hos 63 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 300.366 kr. er højere end hos 78 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 18 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som T-Lund Tømrer- og Snedkerforretning ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Åløkke 90, 6372 Bylderup-Bov
- Kommune
- AABENRAA
- Antal ansatte
-
6
2015 2018
- Stiftet
- 15 Apr 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udføre tømrer- og snedkerarbejde
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36720964 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Åløkke 90, 6372 Bylderup-Bov
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
23,1%
▼ 24,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,62
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,2%
▲ 4,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-65,9%
▼ 65,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.008.834 | 3.656.164 | 2.515.846 | 2.635.261 | 2.073.942 |
| Resultat før skat | 387.206 | 1.133.392 | 426.233 | 699.307 | 169.104 |
| Årets resultat | 300.366 | 880.798 | 329.953 | 455.141 | 188.267 |
| Egenkapital | 1.300.950 | 1.845.584 | 1.214.786 | 1.134.834 | 799.693 |
| Aktiver i alt | 2.697.539 | 4.236.455 | 2.496.477 | 2.537.059 | 1.822.018 |
| Omsætningsaktiver | 2.259.847 | 3.517.456 | 1.841.171 | 2.024.497 | 1.286.928 |
| Kortfristet gæld | 1.396.589 | 2.387.871 | 1.266.691 | 1.382.225 | 1.022.325 |
| Gæld i alt | 1.396.589 | 2.387.871 | 1.266.691 | 1.382.225 | 1.022.325 |
| Soliditetsgrad | 48.2% | 43.6% | 48.7% | 44.7% | 43.9% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Torben Lund Siden 15 Apr 2015100% Ejer
-
Lund Holding af 29/9 2015 ApS Siden 29 Sep 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Torben Lund Siden 15 Apr 2015Direktør
Produktionsenheder
1T-Lund Tømrer- og Snedkerforretning ApS
P-nr. 1020340467
Åløkke 90, 6372 Bylderup-Bov
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 8 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)T-Lund Tømrer- og Snedkerforretning ApS
Åløkke 90, 6372 Bylderup-Bov
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Savværker med kapacitet for produktion af råtræ på mindre end 50.000 m3 fast masse pr. år af nåletræ eller mindre end 10.000 m3 fast masse pr. år af løvtræ eller med en samlet kapacitet for produktion af mindre end 50.000 m3 fast masse af nåle- og løvtræ pr. år. Møbelfabrikker og maskinsnedkerier. Bygningssnedkerier med et nettoproduktionsareal på mere end 200 m2.
Tilsyn: Aabenraa Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lund Holding af 29/9 2015 ApS (CVR 37142794)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkerarbejde, udføre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.