T. NØRREGAARD ApS
CVR 29 84 87 26 · Vamdrup · Maskinforarbejdning af metal · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
T. NØRREGAARD ApS har CVR-nummer 29848726. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maskinforarbejdning af metal (branchekode 255300). Adresse: Vamdrupvej 11, 6580 Vamdrup. Stiftet: 6. september 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.684.934 kr., årets resultat 114.049 kr., egenkapital 196.593 kr., aktiver i alt 2.336.011 kr. Soliditetsgraden på 8,4 % er lavere end hos 91 % af de 607 virksomheder i branchen «Maskinforarbejdning af metal», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 114.049 kr. er lavere end hos 59 % af de 607 virksomheder i branchen «Maskinforarbejdning af metal», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 62 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som T. NØRREGAARD ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maskinforarbejdning af metal (255300)
- Adresse
- Vamdrupvej 11, 6580 Vamdrup
- Kommune
- KOLDING
- Antal ansatte
-
4
2007 2018
- Telefon
- 20161670
- Stiftet
- 6 Sep 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- smede- og håndværksarbejde
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2010-06-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29848726 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vamdrupvej 11, 6580 Vamdrup
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: t-noerregaard.dk Hjemmeside https://t-noerregaard.dk
- https://www.facebook.com/people/TN%C3%B8rregaard-ApS/100066691273503/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
58,0%
▲ 386,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,66
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
8,4%
▲ 5,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
142,0%
▲ 142,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
607 virksomheder i «Maskinforarbejdning af metal»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.684.934 | 1.042.029 | 893.459 | 1.589.412 | 1.597.117 |
| Resultat før skat | 151.876 | -340.259 | -337.172 | 18.560 | 9.559 |
| Årets resultat | 114.049 | -271.531 | -277.126 | 4.380 | 5.299 |
| Egenkapital | 196.593 | 82.545 | 354.076 | 631.201 | 626.822 |
| Aktiver i alt | 2.336.011 | 2.729.529 | 2.386.368 | 2.957.986 | 3.133.343 |
| Omsætningsaktiver | 1.215.540 | 1.544.251 | 1.154.937 | 1.623.778 | 1.825.215 |
| Kortfristet gæld | 1.852.643 | 2.337.395 | 1.702.901 | 1.952.359 | 2.121.424 |
| Gæld i alt | 2.336.011 | 2.646.984 | 2.032.292 | 2.295.635 | 2.489.551 |
| Soliditetsgrad | 8.4% | 3% | 14.8% | 21.3% | 20% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
T. NØRREGAARD HOLDING ApS Siden 6 Sep 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Nørregaard Siden 6 Sep 2006Direktør
Produktionsenheder
2T. NØRREGAARD ApS
P-nr. 1012565190
Vamdrupvej 11, 6580 Vamdrup
Maskinforarbejdning af metal (255300)
T. Nørregaard ApS
P-nr. 1017411892
Industriparken 19, 6630 Rødding
Maskinforarbejdning af metal (255300)
👥 1 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Miljøregulering
1 lokation(er)T-Nørregaard ApS
Industriparken 19, 6630 Rødding
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Maskinfabrikker, maskinværksteder og andre virksomheder, der foretager forarbejdning af jern, stål eller metaller med et hertil indrettet produktionsareal på mellem 100 og 1.000 m2.
Tilsyn: Vejen Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T. NØRREGAARD HOLDING ApS (CVR 29847290)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksarbejde, smede, maskinforarbejdning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.