T20 ApS
CVR 42 26 00 88 · Uummannaq · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
T20 ApS har CVR-nummer 42260088. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Illuigaq, 3961 Uummannaq. Stiftet: 10. marts 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.361.338 kr., årets resultat 307.712 kr., egenkapital 750.633 kr., aktiver i alt 1.014.924 kr. Soliditetsgraden på 74,0 % er højere end hos 88 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 307.712 kr. er højere end hos 79 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 27 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som T20 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Illuigaq, 3961 Uummannaq
- Kommune
- AVANNAATA
- Stiftet
- 10 Mar 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- nybyggeri af huse til udlejning samt byggeopgaver til private, virksomheder og det offentlige
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 bestyrelsesmedlemmer i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-14
- Sekundære brancher
- Opførelse af bygninger (410000) Anden udlejning af boliger (682030)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42260088 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
41,0%
▼ 8,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,57
▲ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,0%
▲ 10,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
41,2%
▲ 41,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.361.338 | 1.068.242 | 700.541 | 845.960 | 140.671 |
| Resultat før skat | 411.375 | 290.490 | 128.287 | 328.413 | -144.011 |
| Årets resultat | 307.712 | 217.890 | 96.047 | 235.230 | -106.246 |
| Egenkapital | 750.633 | 442.922 | 225.032 | 128.985 | -106.245 |
| Aktiver i alt | 1.014.924 | 691.785 | 354.750 | 233.454 | 186.882 |
| Omsætningsaktiver | 939.549 | 668.660 | 328.625 | 204.329 | 186.882 |
| Kortfristet gæld | 262.822 | 248.863 | 129.718 | 104.303 | 293.127 |
| Gæld i alt | 262.822 | 248.863 | 129.718 | 104.303 | 293.127 |
| Soliditetsgrad | 74% | 64% | 63.4% | 55.3% | -56.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Anton Overballe Siden 10 Mar 202150% Ejer
-
Inunnguaq Lange Siden 10 Mar 202150% Ejer
Ledelse
4-
Anton Overballe Siden 10 Mar 2021Adm. dir.
-
Anton Overballe Siden 10 Mar 2021Bestyrelsesmedlem
-
Inunnguaq Lange Siden 10 Mar 2021Direktør
-
Inunnguaq Lange Siden 10 Mar 2021Formand
Produktionsenheder
1T20 ApS
P-nr. 1026968123
Illuigaq, 3961 Uummannaq
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggeopgaver, nybyggeri, huse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.