T2L Invest ApS
CVR 40 63 83 93 · Haderslev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
T2L Invest ApS har CVR-nummer 40638393. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Erlevvej 93, 6100 Haderslev. Stiftet: 4. juli 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -544 kr., egenkapital 347.581 kr., aktiver i alt 347.581 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -544 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som T2L Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Erlevvej 93, 6100 Haderslev
- Kommune
- HADERSLEV
- Stiftet
- 4 Jul 2019
- Selskabskapital
- 41.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt anden aktivitet, der er beslægtet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-03-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40638393 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Erlevvej 93, 6100 Haderslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,2%
▲ 7,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
97,9%
▲ 97,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 258.846 | — | — | — |
| Resultat før skat | -679 | -34.017 | 25.599 | 20.863 | 20.912 |
| Årets resultat | -544 | -26.515 | 19.981 | 16.276 | 16.328 |
| Egenkapital | 347.581 | 348.125 | 374.640 | 354.660 | 338.383 |
| Aktiver i alt | 347.581 | 348.125 | 378.305 | 362.090 | 342.985 |
| Omsætningsaktiver | 347.581 | 348.125 | 378.304 | 362.089 | 342.984 |
| Kortfristet gæld | — | 0 | 3.665 | 7.430 | 4.602 |
| Gæld i alt | 347.581 | 0 | 3.665 | 7.430 | 4.602 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 99% | 97.9% | 98.7% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tim Lund Larsen Siden 4 Jul 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Tim Lund Larsen Siden 4 Jul 2019Direktør
Produktionsenheder
1T2L Invest ApS
P-nr. 1024847035
Erlevvej 93, 6100 Haderslev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -34.017 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 25.599 DKK | 5.610 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 20.863 DKK | 4.576 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 20.912 DKK | 4.598 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 28.276 DKK | 6.204 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T2L Invest ApS (CVR 40638393)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.