T8 Holding ApS
CVR 36 93 11 24 · Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
T8 Holding ApS har CVR-nummer 36931124. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hummeltoftevej 12, 2. th, 2830 Virum. Stiftet: 22. juni 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.510 kr., årets resultat -126.102 kr., egenkapital -50.530 kr., aktiver i alt 218.692 kr. Soliditetsgraden på -23,1 % er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -126.102 kr. er lavere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som T8 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hummeltoftevej 12, 2. th, 2830 Virum
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Stiftet
- 22 Jun 2015
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder samt investering i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-05-12
- Sekundære brancher
- Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36931124 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hummeltoftevej 12, 2. th, 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,05
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-23,1%
▼ 46,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-771,8%
▼ 771,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.510 | -8.885 | -4.375 | -9.594 | 8.027 |
| Resultat før skat | -134.202 | -18.543 | -13.459 | -17.744 | 13.407 |
| Årets resultat | -126.102 | -14.464 | -13.459 | -17.744 | 13.407 |
| Egenkapital | -50.530 | 75.572 | 90.036 | 103.495 | 121.239 |
| Aktiver i alt | 218.692 | 330.146 | 330.952 | 322.952 | 326.931 |
| Omsætningsaktiver | 14.192 | 5.602 | 6.408 | 8.409 | 12.388 |
| Kortfristet gæld | 269.222 | 254.574 | 240.916 | 219.457 | 205.692 |
| Gæld i alt | 269.222 | 254.574 | 240.916 | 219.457 | 205.692 |
| Soliditetsgrad | -23.1% | 22.9% | 27.2% | 32% | 37.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jim Gai Larsen Siden 22 Jun 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Jim Gai Larsen Siden 22 Jun 2015Direktør
Produktionsenheder
1T8 Holding ApS
P-nr. 1020506055
Hummeltoftevej 12, 2. th, 2830 Virum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -13.459 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.744 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T8 Holding ApS (CVR 36931124)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver computerkonsulentbistand, computerfaciliteter, forvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.