TAANING HOLDING ApS
CVR 33 96 09 21 · Stenløse · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TAANING HOLDING ApS har CVR-nummer 33960921. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Parkhøjvej 32, 3660 Stenløse. Stiftet: 10. oktober 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.000 kr., årets resultat 2.003 kr., egenkapital 107.258 kr., aktiver i alt 111.258 kr. Soliditetsgraden på 96,4 % er højere end hos 54 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.003 kr. er lavere end hos 62 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TAANING HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Parkhøjvej 32, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Stiftet
- 10 Oct 2011
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besiddelse af aktier og/eller anparter i helt eller delvist ejede datterselskaber, samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-09-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33960921 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Parkhøjvej 32, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,9%
▼ 18,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,13
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,4%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-93,0%
▼ 93,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.000 | -5.500 | -3.500 | -3.500 | -3.125 |
| Resultat før skat | 2.003 | 28.526 | 44.235 | 34.760 | 56.774 |
| Årets resultat | 2.003 | 28.526 | 44.235 | 34.760 | 56.774 |
| Egenkapital | 107.258 | 137.255 | 159.729 | 149.994 | 165.234 |
| Aktiver i alt | 111.258 | 141.255 | 163.229 | 153.494 | 171.484 |
| Omsætningsaktiver | 524 | 3.522 | 10.291 | 9.981 | 6.312 |
| Kortfristet gæld | 4.000 | 4.000 | 3.500 | 3.500 | 6.250 |
| Gæld i alt | 4.000 | 4.000 | 3.500 | 3.500 | 6.250 |
| Soliditetsgrad | 96.4% | 97.2% | 97.9% | 97.7% | 96.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rolf Hejle Taaning Siden 10 Oct 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Rolf Hejle Taaning Siden 10 Oct 2011Direktør
Produktionsenheder
1TAANING HOLDING ApS
P-nr. 1017182915
Parkhøjvej 32, 3660 Stenløse
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.280 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.190 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.581 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.163 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.135 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TAANING HOLDING ApS (CVR 33960921)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, besiddelse, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.