Taastrup Låseservice ApS
CVR 38 41 85 80 · Taastrup · Andre bygningsinstallationsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Taastrup Låseservice ApS har CVR-nummer 38418580. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre bygningsinstallationsaktiviteter (branchekode 432400). Adresse: Taastrup Hovedgade 13, 2630 Taastrup. Stiftet: 15. februar 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.356.870 kr., årets resultat 633.563 kr., egenkapital 1.245.863 kr., aktiver i alt 1.722.755 kr. Soliditetsgraden på 72,3 % er højere end hos 86 % af de 294 virksomheder i branchen «Andre bygningsinstallationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 633.563 kr. er højere end hos 79 % af de 294 virksomheder i branchen «Andre bygningsinstallationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Taastrup Låseservice ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
- Adresse
- Taastrup Hovedgade 13, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
-
2
2017 2018
- info@taastruplaase.dk
- Stiftet
- 15 Feb 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- alle former for låseservice, samt det hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-02-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38418580 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Taastrup Hovedgade 13, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
50,9%
▲ 24,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,35
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
72,3%
▼ 3,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
82,6%
▲ 82,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
294 virksomheder i «Andre bygningsinstallationsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.356.870 | 2.228.623 | 2.647.875 | 3.417.849 | 2.155.484 |
| Resultat før skat | 813.127 | 445.553 | 633.751 | 1.361.884 | 126.951 |
| Årets resultat | 633.563 | 347.059 | 493.752 | 1.061.738 | 97.704 |
| Egenkapital | 1.245.863 | 1.312.300 | 965.241 | 1.471.489 | 1.409.751 |
| Aktiver i alt | 1.722.755 | 1.738.833 | 1.773.995 | 2.443.060 | 2.391.086 |
| Omsætningsaktiver | 1.525.849 | 1.512.033 | 1.459.695 | 2.030.220 | 1.878.746 |
| Kortfristet gæld | 455.530 | 388.033 | 751.004 | 892.142 | 880.016 |
| Gæld i alt | 455.530 | 388.033 | 751.004 | 892.142 | 880.016 |
| Soliditetsgrad | 72.3% | 75.5% | 54.4% | 60.2% | 59% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lundberg & Hansen ApS Siden 21 Feb 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Henning Krag Hansen Siden 15 Feb 2017Direktør
Produktionsenheder
2Taastrup Låseservice ApS
P-nr. 1022191760
Taastrup Hovedgade 13, 2630 Taastrup
Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
👥 7 ansatte
Taastrup Låseservice ApS
P-nr. 1023294946
Klovtoftegade 46, 2630 Taastrup
Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lundberg & Hansen ApS (CVR 38433679)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver låseservice, bygningsinstallationsaktiviteter, former.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.