Tabi Footwear ApS
CVR 42 30 42 98 · Aarhus C · Fremstilling af fodtøj · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Tabi Footwear ApS har CVR-nummer 42304298. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af fodtøj (branchekode 152000). Adresse: Balticagade 7, 8000 Aarhus C. Stiftet: 14. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.755.275 kr., årets resultat 945.381 kr., egenkapital -420.423 kr., aktiver i alt 2.915.545 kr. Soliditetsgraden på -14,4 % er lavere end hos 71 % af de 18 virksomheder i branchen «Fremstilling af fodtøj», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 945.381 kr. er højere end hos 88 % af de 18 virksomheder i branchen «Fremstilling af fodtøj», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 87 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tabi Footwear ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af fodtøj (152000)
- Adresse
- Balticagade 7, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
- 7
- Stiftet
- 14 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fremstille og sælge sko, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-14
- Sekundære brancher
- Fremstilling af yderbeklædning (142100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42304298 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Balticagade 7, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
3,79
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-14,4%
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
400,9%
▲ 400,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
18 virksomheder i «Fremstilling af fodtøj»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.755.275 | 936.679 | 475.314 | -1.131.518 |
| Resultat før skat | 915.255 | 188.722 | 53.405 | -1.654.461 |
| Årets resultat | 945.381 | 188.722 | 53.405 | -1.647.982 |
| Egenkapital | -420.423 | — | -1.554.576 | -1.607.982 |
| Aktiver i alt | 2.915.545 | — | 1.445.851 | 581.740 |
| Omsætningsaktiver | 2.915.545 | — | 1.445.851 | 581.740 |
| Kortfristet gæld | 769.558 | — | 3.000.427 | 2.189.722 |
| Gæld i alt | 3.335.968 | — | 3.000.427 | 2.189.722 |
| Soliditetsgrad | -14.4% | — | -107.5% | -276.4% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 2 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
EIK Invest ApS Siden 14 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Eik Alain René Poul Braun Ottosen Siden 14 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Tabi Footwear ApS
P-nr. 1027041732
Balticagade 7, 8000 Aarhus C
Fremstilling af fodtøj (152000)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: EIK Invest ApS (CVR 31285534)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sko, fremstille, yderbeklædning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.