Tablet 3 Holdco ApS
CVR 42 48 63 45 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tablet 3 Holdco ApS har CVR-nummer 42486345. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tabletvej 1, 7100 Vejle. Stiftet: 22. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -51.000 kr., årets resultat -1.435.000 kr., egenkapital 85.065.000 kr., aktiver i alt 98.938.000 kr. Soliditetsgraden på 86,0 % er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.435.000 kr. er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tablet 3 Holdco ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tabletvej 1, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 22 Jun 2021
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab, at foretage investering og formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-06-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42486345 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tabletvej 1, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,7%
▼ 2,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,03
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,0%
▼ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-398,3%
▼ 398,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -51.000 | -49.000 | -61.000 | 970.000 | -2.083.000 |
| Resultat før skat | -1.573.000 | 309.000 | 6.632.000 | 19.156.000 | 8.798.000 |
| Årets resultat | -1.435.000 | 481.000 | 6.790.000 | 19.197.000 | 8.805.000 |
| Egenkapital | 85.065.000 | 88.119.000 | 87.218.000 | 81.708.000 | 63.042.000 |
| Aktiver i alt | 98.938.000 | 101.413.000 | 99.777.000 | 93.596.000 | 86.239.000 |
| Omsætningsaktiver | 422.000 | 333.000 | 209.000 | 108.000 | 7.000 |
| Kortfristet gæld | 13.873.000 | 13.294.000 | 12.559.000 | 11.888.000 | 12.647.000 |
| Gæld i alt | 13.873.000 | 13.294.000 | 12.559.000 | 11.888.000 | 23.197.000 |
| Soliditetsgrad | 86% | 86.9% | 87.4% | 87.3% | 73.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
CHansenHolding ApS Siden 24 Jun 202110% Ejer
-
Bagger-Sørensen Equity A/S Siden 13 Aug 202466,67% Ejer
Ledelse
1-
Søren Birn Siden 22 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1Tablet 3 Holdco ApS
P-nr. 1027285801
Tabletvej 1, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BAGGER-SØRENSEN & CO. A/S (CVR 51452313)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Gribskov Erhverv og Turisme FMBA Gilleleje
- A.P. MØLLER OG HUSTRU CHASTINE MC-KINNEY MØLLERS FOND TIL ALMENE FORMAAL København K
- Veteranfonden Charlottenlund
- Jan Dahl Invest ApS Frederiksværk
- Requisite Ventures ApS København Ø
- IA VNI Invest ApS Hvidovre
- Sebastian Johansen Holding ApS Ballerup
- NA VNI Invest ApS Hvidovre
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virke, formuepleje, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.