TABS'N CAPS HOLDING ApS
CVR 34 69 09 95 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TABS'N CAPS HOLDING ApS har CVR-nummer 34690995. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Enighedsvej 20A, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 13. august 2012. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): egenkapital 15.416.864 kr., aktiver i alt 15.481.205 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TABS'N CAPS HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Enighedsvej 20A, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 40404875
- patricio@tabsncaps.com
- Stiftet
- 13 Aug 2012
- Selskabskapital
- 100.000 EUR
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder, investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-10
- Sekundære brancher
- Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. (829900)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34690995 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500B109XFDCAVKF71
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Enighedsvej 20A, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
200,49
▲ 16,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i hvert års egen valuta| Nøgletal | 2025DKK | 2024DKK | 2023DKK | 2022DKK | 2021DKK |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | — | 1.203.615 | -513.127 | 251.657 |
| Årets resultat | — | — | 1.203.615 | -262.856 | 251.657 |
| Egenkapital | 15.416.864 | 14.291.130 | 13.458.391 | 12.254.776 | 12.517.632 |
| Aktiver i alt | 15.481.205 | 14.356.140 | 13.532.302 | 13.107.471 | 13.376.797 |
| Omsætningsaktiver | 12.899.668 | 11.995.760 | 11.232.871 | 11.137.558 | 11.991.944 |
| Kortfristet gæld | 64.341 | 65.010 | 73.911 | 852.695 | 823.385 |
| Gæld i alt | 64.341 | 65.010 | 73.911 | 852.695 | 823.385 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 99.5% | 99.5% | 93.5% | 93.6% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
ANDAMAT HOLDING ApS Siden 1 Jan 201466,67% Ejer
-
TABS'N CAPS HOLDING ApS Siden 1 Jan 201420% Ejer
Ledelse
1-
Patricio Nødskov Aguirre Siden 1 Jan 2014Direktør
Produktionsenheder
1TABS'N CAPS HOLDING ApS
P-nr. 1017878448
Enighedsvej 20A, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ANDAMAT HOLDING ApS (CVR 28147279)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forretningsserviceaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.