Tag4maet Jan Laborn ApS
CVR 43 08 50 18 · Hammel · Tagdækningsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tag4maet Jan Laborn ApS har CVR-nummer 43085018. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tagdækningsaktiviteter (branchekode 434100). Adresse: Dyrlundsvej 12, 8450 Hammel. Stiftet: 25. februar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 606.816 kr., årets resultat 21.514 kr., egenkapital 269.060 kr., aktiver i alt 499.674 kr. Soliditetsgraden på 53,8 % er højere end hos 67 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 21.514 kr. er lavere end hos 68 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 22 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tag4maet Jan Laborn ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
- Adresse
- Dyrlundsvej 12, 8450 Hammel
- Kommune
- FAVRSKOV
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 26159480
- boye.laborn@hotmail.com
- Stiftet
- 25 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- håndværk, produktion og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-02-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43085018 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dyrlundsvej 12, 8450 Hammel
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,0%
▼ 28,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,07
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,8%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-85,1%
▼ 85,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
423 virksomheder i «Tagdækningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 606.816 | 779.882 | 795.251 | 468.669 |
| Resultat før skat | 28.251 | 185.646 | 195.672 | 80.654 |
| Årets resultat | 21.514 | 144.436 | 151.878 | 61.233 |
| Egenkapital | 269.060 | 397.547 | 253.112 | 101.233 |
| Aktiver i alt | 499.674 | 728.373 | 509.496 | 243.364 |
| Omsætningsaktiver | 477.121 | 688.899 | 509.496 | 243.364 |
| Kortfristet gæld | 230.614 | 330.516 | 256.384 | 142.131 |
| Gæld i alt | 230.614 | 330.516 | 256.384 | 142.131 |
| Soliditetsgrad | 53.8% | 54.6% | 49.7% | 41.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Laborn Holding ApS Siden 25 Feb 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jan Henrik Laborn Siden 25 Feb 2022Direktør
Produktionsenheder
1Tag4maet Jan Laborn ApS
P-nr. 1028032907
Dyrlundsvej 12, 8450 Hammel
Tagdækningsaktiviteter (434100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Laborn Holding ApS (CVR 43082868)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tagdækningsaktiviteter, håndværk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.