TAGFIRMAET PER ANDERSEN ApS
CVR 34 60 14 37 · Hammel · Tagdækningsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TAGFIRMAET PER ANDERSEN ApS har CVR-nummer 34601437. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tagdækningsaktiviteter (branchekode 434100). Adresse: Minervavej 76C, 8450 Hammel. Stiftet: 25. juni 2012. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.644.759 kr., årets resultat 556.641 kr., egenkapital 650.255 kr., aktiver i alt 2.125.082 kr. Soliditetsgraden på 30,6 % er lavere end hos 66 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 556.641 kr. er højere end hos 74 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 16 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TAGFIRMAET PER ANDERSEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
- Adresse
- Minervavej 76C, 8450 Hammel
- Kommune
- FAVRSKOV
- Antal ansatte
-
7
2012 2018
- Telefon
- 20339623
- pa@tagfirmaet-pa.dk
- Stiftet
- 25 Jun 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- udførelse af tagentrepriser, herunder tagpapdækning og andet i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2012-06-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34601437 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Minervavej 76C, 8450 Hammel
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
85,6%
▲ 4,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,14
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
30,6%
▼ 5,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
44,2%
▲ 44,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
423 virksomheder i «Tagdækningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.644.759 | 4.359.968 | 4.049.373 | 4.738.347 | 3.539.463 |
| Resultat før skat | 754.594 | 516.181 | 160.154 | 639.510 | 600.523 |
| Årets resultat | 556.641 | 386.032 | 116.501 | 488.767 | 462.558 |
| Egenkapital | 650.255 | 473.614 | 357.581 | 1.041.077 | 1.002.311 |
| Aktiver i alt | 2.125.082 | 1.309.271 | 1.996.616 | 4.269.335 | 3.149.874 |
| Omsætningsaktiver | 1.675.141 | 1.119.137 | 1.632.365 | 3.718.590 | 2.468.233 |
| Kortfristet gæld | 1.474.827 | 835.657 | 1.534.782 | 3.076.205 | 1.912.564 |
| Gæld i alt | 1.474.827 | 835.657 | 1.639.035 | 3.221.939 | 2.097.930 |
| Soliditetsgrad | 30.6% | 36.2% | 17.9% | 24.4% | 31.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 5 | 6 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tagfirmaet Christian Andersen ApS Siden 27 Jun 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Christian Meisner Andersen Siden 5 Jul 2024Direktør
Produktionsenheder
1TAGFIRMAET PER ANDERSEN ApS
P-nr. 1017760277
Minervavej 76C, 8450 Hammel
Tagdækningsaktiviteter (434100)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tagfirmaet Christian Andersen ApS (CVR 39676257)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tagpapdækning, tagentrepriser, tagdækningsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.