TAGLERS ApS
CVR 29 84 84 83 · Høng · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TAGLERS ApS har CVR-nummer 29848483. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Nedergårdsvej 1, 4270 Høng. Stiftet: 11. september 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 302.174 kr., årets resultat -28.169 kr., egenkapital 39.626 kr., aktiver i alt 207.350 kr. Soliditetsgraden på 19,1 % er lavere end hos 69 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -28.169 kr. er lavere end hos 70 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TAGLERS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Nedergårdsvej 1, 4270 Høng
- Kommune
- KALUNDBORG
- Antal ansatte
-
1
2011 2018
- Stiftet
- 11 Sep 2006
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre virksomheder samt at drive konsulentassistance indenfor IT området
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-11
- Binavne
- AltiMaskiner ApS
- Sekundære brancher
- Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29848483 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nedergårdsvej 1, 4270 Høng
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-71,1%
▼ 14,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,88
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
19,1%
▼ 8,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
26,2%
▲ 26,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 302.174 | 321.445 | 333.276 | 339.028 | 271.892 |
| Resultat før skat | -35.096 | -21.579 | -23.679 | -88.439 | -8.200 |
| Årets resultat | -28.169 | -38.145 | -18.054 | -58.311 | -8.200 |
| Egenkapital | 39.626 | 67.793 | 105.938 | 123.992 | 182.303 |
| Aktiver i alt | 207.350 | 244.353 | 299.845 | 340.026 | 410.097 |
| Omsætningsaktiver | 148.171 | 155.125 | 180.566 | 183.795 | 182.307 |
| Kortfristet gæld | 167.724 | 176.560 | 193.907 | 216.034 | 227.794 |
| Gæld i alt | 167.724 | 176.560 | 193.907 | 216.034 | 227.794 |
| Soliditetsgrad | 19.1% | 27.7% | 35.3% | 36.5% | 44.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Bernhard Og Egsgaard Invest ApS Siden 19 Apr 202366,67% Ejer
-
J4it Holding ApS Siden 19 Apr 202325% Ejer
Ledelse
2-
Martin Hartmann Bernhard Siden 1 Dec 2011Direktør
-
Johan Rube Siden 11 Dec 2020Direktør
Produktionsenheder
1TAGLERS ApS
P-nr. 1012564992
Nedergårdsvej 1, 4270 Høng
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Bernhard Og Egsgaard Invest ApS (CVR 29198446)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver området, konsulentassistance, computerprogrammering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.