TAMARIX HOLDING ApS
CVR 25 14 99 20 · Glumsø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
TAMARIX HOLDING ApS har CVR-nummer 25149920. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Holmager 35, 4171 Glumsø. Stiftet: 27. december 1999. Status: ophørt 28. september 2026. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 6.096 kr., årets resultat 4.776 kr., egenkapital -1.320 kr., aktiver i alt 0 kr. Årets resultat på 4.776 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 74 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TAMARIX HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Holmager 35, 4171 Glumsø
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 27 Dec 1999
- Ophørt
- 28 Sep 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25149920 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Holmager 35, 4171 Glumsø
Nøgletal (seneste regnskab)
Vækst i resultat
101,2%
▲ 101,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.096 | 23.530 | 31.097 | -62.500 | -37.500 |
| Resultat før skat | 6.096 | -1.093.508 | 7.016.544 | -15.594.440 | 21.184.447 |
| Årets resultat | 4.776 | -383.634 | 8.572.868 | -15.290.689 | 22.059.139 |
| Egenkapital | -1.320 | -5.808.464 | -5.424.830 | -13.997.698 | 13.292.991 |
| Aktiver i alt | 0 | 2.274.530 | 86.905.845 | 153.199.565 | 183.226.030 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 2.274.530 | 20.837.362 | 62.082.189 | 80.594.446 |
| Kortfristet gæld | 1.320 | 8.082.994 | 92.330.675 | 167.197.263 | 169.933.039 |
| Gæld i alt | 1.320 | 8.082.994 | 92.330.675 | 167.197.263 | 169.933.039 |
| Soliditetsgrad | — | -255.4% | -6.2% | -9.1% | 7.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Taxila Holding ApS (CVR 37621781)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
18 Oct 2026UNDERFRIVILLIGLIKVIDATION → OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms