TANDKLINIKKEN ApS
CVR 31 86 84 08 · Vallensbæk Strand · Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TANDKLINIKKEN ApS har CVR-nummer 31868408. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil (branchekode 325000). Adresse: Vallensbæk Strandvej 288, 2665 Vallensbæk Strand. Stiftet: 25. november 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.391.014 kr., årets resultat -103.190 kr., egenkapital 381.444 kr., aktiver i alt 684.508 kr. Soliditetsgraden på 55,7 % er højere end hos 56 % af de 326 virksomheder i branchen «Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -103.190 kr. er lavere end hos 77 % af de 326 virksomheder i branchen «Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 12 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TANDKLINIKKEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil (325000)
- Adresse
- Vallensbæk Strandvej 288, 2665 Vallensbæk Strand
- Kommune
- VALLENSBÆK
- Antal ansatte
-
2
2009 2018
- Telefon
- 43734506
- tandklinikkenaps@gmail.com
- Stiftet
- 25 Nov 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- tandlæge- og tandteknikervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktørerne i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-09-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31868408 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vallensbæk Strandvej 288, 2665 Vallensbæk Strand
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-27,1%
▼ 29,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,15
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
55,7%
▲ 4,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.104,9%
▼ 1.104,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
326 virksomheder i «Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.391.014 | 1.584.832 | 2.082.297 | 1.492.720 | 1.641.102 |
| Resultat før skat | -131.435 | 13.869 | 643.496 | -44.873 | 110.030 |
| Årets resultat | -103.190 | 10.269 | 500.503 | -36.836 | 85.271 |
| Egenkapital | 381.444 | 484.634 | 674.365 | 173.861 | 210.697 |
| Aktiver i alt | 684.508 | 952.986 | 1.176.905 | 588.947 | 733.877 |
| Omsætningsaktiver | 651.508 | 905.715 | 1.092.346 | 461.621 | 563.784 |
| Kortfristet gæld | 303.064 | 464.601 | 363.899 | 415.086 | 459.943 |
| Gæld i alt | 303.064 | 465.212 | 502.389 | 415.086 | 519.495 |
| Soliditetsgrad | 55.7% | 50.9% | 57.3% | 29.5% | 28.7% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
LL LAUGESEN HOLDING ApS Siden 25 Nov 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Lise-Lotte Laugesen Siden 25 Nov 2008Direktør
Produktionsenheder
1TANDKLINIKKEN ApS
P-nr. 1014899444
Vallensbæk Strandvej 288, 2665 Vallensbæk Strand
Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil (325000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LL LAUGESEN HOLDING ApS (CVR 31868343)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandteknikervirksomhed, tandlæge, dentale.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.