TANDLÆGE ANITA VINTER ApS
CVR 33 77 84 06 · Skødstrup · Tandlægers aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TANDLÆGE ANITA VINTER ApS har CVR-nummer 33778406. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tandlægers aktiviteter (branchekode 862300). Adresse: Havbakken 9, 8541 Skødstrup. Stiftet: 4. juli 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -41.433 kr., årets resultat 163.489 kr., egenkapital 1.191.271 kr., aktiver i alt 1.368.183 kr. Soliditetsgraden på 87,1 % er højere end hos 84 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 163.489 kr. er lavere end hos 64 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TANDLÆGE ANITA VINTER ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tandlægers aktiviteter (862300)
- Adresse
- Havbakken 9, 8541 Skødstrup
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
1
2012 2018
- Stiftet
- 4 Jul 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- tandlægevirksomhed, og virksomhed der er naturligt forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-08-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33778406 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Havbakken 9, 8541 Skødstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,7%
▲ 6,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,43
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,1%
▲ 2,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
105,2%
▲ 105,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1433 virksomheder i «Tandlægers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -41.433 | -42.281 | -22.868 | -45.964 | -22.113 |
| Resultat før skat | 209.849 | 103.453 | 380.986 | 283.698 | 233.375 |
| Årets resultat | 163.489 | 79.656 | 299.361 | 221.001 | 181.159 |
| Egenkapital | 1.191.271 | 1.162.782 | 1.205.127 | 1.126.766 | 1.083.303 |
| Aktiver i alt | 1.368.183 | 1.372.341 | 1.355.843 | 1.271.431 | 1.244.820 |
| Omsætningsaktiver | 62.694 | 167.522 | 314.649 | 166.155 | 82.666 |
| Kortfristet gæld | 145.662 | 175.895 | 115.923 | 113.023 | 133.964 |
| Gæld i alt | 145.662 | 175.895 | 115.923 | 113.023 | 133.964 |
| Soliditetsgrad | 87.1% | 84.7% | 88.9% | 88.6% | 87% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anita Vinter Siden 1 Sep 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Anita Vinter Siden 4 Jul 2011Direktør
Produktionsenheder
1TANDLÆGE ANITA VINTER ApS
P-nr. 1016975725
Havbakken 9, 8541 Skødstrup
Tandlægers aktiviteter (862300)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 113.330 DKK | 24.926 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 356.750 DKK | 78.474 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 266.440 DKK | 58.608 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 213.654 DKK | 46.992 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 293.841 DKK | 64.636 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TANDLÆGE ANITA VINTER ApS (CVR 33778406)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Tandlægeselskabet Ibudent ApS Brønshøj
- TANDLÆGESELSKABET DENTEAM GRUPPEN ApS Faaborg
- Tandlægeselskabet Dentalklinikken BALLERUP ApS Ballerup
- Tandlæge Camilla Holm ApS Aarhus C
- Tandlægeselskabet Tandlægen.dk - Nørreport Ringkøbing I/S Ringkøbing
- Tandlægeselskabet Tandlægen.dk - Aarhus I/S Aarhus C
- Tandlæge Charlotte Lebahn ApS København K
- Dental Care Tandlægerne ApS Ishøj
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlægevirksomhed, tandlægers, naturligt.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.