Tandlæge Ibfelt+ ApS
CVR 37 76 03 23 · Gentofte · Tandlægers aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tandlæge Ibfelt+ ApS har CVR-nummer 37760323. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tandlægers aktiviteter (branchekode 862300). Adresse: Baunegårdsvej 1, 2820 Gentofte. Stiftet: 26. maj 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.053.671 kr., årets resultat 127.548 kr., egenkapital 396.410 kr., aktiver i alt 5.893.866 kr. Soliditetsgraden på 6,7 % er lavere end hos 84 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 127.548 kr. er lavere end hos 67 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 29 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tandlæge Ibfelt+ ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tandlægers aktiviteter (862300)
- Adresse
- Baunegårdsvej 1, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
-
7
2016 2018
- Stiftet
- 26 May 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- tandlægeklinik, samt herved beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-05-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37760323 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Baunegårdsvej 1, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
32,2%
▲ 95,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,12
▲ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
6,7%
▼ 13,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
175,0%
▲ 175,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1433 virksomheder i «Tandlægers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.053.671 | 2.366.074 | 2.502.446 | 2.399.752 | 2.715.801 |
| Resultat før skat | 175.636 | -215.118 | -101.903 | -126.440 | 344.304 |
| Årets resultat | 127.548 | -169.965 | -104.250 | -100.084 | 264.637 |
| Egenkapital | 396.410 | 268.862 | 598.827 | 820.877 | 1.035.361 |
| Aktiver i alt | 5.893.866 | 1.346.203 | 1.577.324 | 1.878.058 | 2.383.753 |
| Omsætningsaktiver | 1.335.435 | 171.679 | 164.207 | 154.932 | 396.225 |
| Kortfristet gæld | 1.192.922 | 904.929 | 774.830 | 677.334 | 677.619 |
| Gæld i alt | 5.317.122 | 918.827 | 774.830 | 855.861 | 1.120.716 |
| Soliditetsgrad | 6.7% | 20% | 38% | 43.7% | 43.4% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ibfelt+ Holding ApS Siden 23 Nov 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Kristoffer Drucker Ibfelt Siden 26 May 2016Direktør
Produktionsenheder
1Tandlæge Ibfelt+ ApS
P-nr. 1021465905
Baunegårdsvej 1, 2820 Gentofte
Tandlægers aktiviteter (862300)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 278.756 DKK | 61.314 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 196.983 DKK | 43.318 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ibfelt+ Holding ApS (CVR 43677705)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlægeklinik, herved, tandlægers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.