Tank1 ApS
CVR 43 91 20 70 · Aarhus C · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tank1 ApS har CVR-nummer 43912070. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (branchekode 563020). Adresse: Graven 26, 8000 Aarhus C. Stiftet: 6. marts 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 23. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 532.204 kr., årets resultat 391.827 kr., egenkapital 717.902 kr., aktiver i alt 1.326.960 kr. Soliditetsgraden på 54,1 % er højere end hos 75 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 391.827 kr. er højere end hos 88 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tank1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
- Adresse
- Graven 26, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
- 23
- Stiftet
- 6 Mar 2023
- Selskabskapital
- 50.005 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-07-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43912070 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Graven 26, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
54,6%
▼ 10,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,07
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,1%
▼ 20,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-16,5%
▼ 16,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1170 virksomheder i «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 532.204 | 1.719.897 | 808.170 |
| Resultat før skat | 502.615 | 601.482 | 30.589 |
| Årets resultat | 391.827 | 469.040 | 23.844 |
| Egenkapital | 717.902 | 722.884 | 333.844 |
| Aktiver i alt | 1.326.960 | 975.657 | 540.533 |
| Omsætningsaktiver | 1.255.309 | 899.467 | 467.676 |
| Kortfristet gæld | 606.707 | 249.128 | 202.760 |
| Gæld i alt | 606.707 | 249.128 | 202.760 |
| Soliditetsgrad | 54.1% | 74.1% | 61.8% |
| Ansatte (gns.) | — | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tank1 Venture ApS Siden 23 Sep 2024100% Ejer
Ledelse
3-
Tobias Martin Knudsen Siden 6 Mar 2023Direktør
-
Morten Teglbrænder Siden 6 Mar 2023Direktør
-
Frederik Willems Siden 6 Mar 2023Direktør
Produktionsenheder
2Tank1 ApS
P-nr. 1029118384
Graven 26, 8000 Aarhus C
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
👥 23 ansatte
Tanken Guldbergsgade
P-nr. 1030504913
Ahornsgade 24, kl. tv, 2200 København N
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | 12.842 DKK | 2.816 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tank1 Venture ApS (CVR 45125769)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udskænkning, alkoholiske, drikkevarer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.