Tawfiq ApS
CVR 42 65 36 32 · Vejle · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tawfiq ApS har CVR-nummer 42653632. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hover Kirkevej 6, 7100 Vejle. Stiftet: 4. september 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 9. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.894.612 kr., årets resultat 931.882 kr., egenkapital 1.389.710 kr., aktiver i alt 2.257.722 kr. Soliditetsgraden på 61,6 % er højere end hos 78 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 931.882 kr. er højere end hos 92 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 303 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tawfiq ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hover Kirkevej 6, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Antal ansatte
- 9
- Telefon
- 91658450
- rafiks.firma@gmail.com
- Stiftet
- 4 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrer- og bygningssnedkervirksomhed, samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42653632 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hover Kirkevej 6, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
67,1%
▲ 57,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,60
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
61,6%
▲ 10,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.032,9%
▲ 2.032,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.894.612 | 965.288 | 1.545.036 | 4.794.407 |
| Resultat før skat | 931.882 | 38.196 | 634.615 | 271.785 |
| Årets resultat | 931.882 | 43.691 | 493.750 | -119.613 |
| Egenkapital | 1.389.710 | 457.828 | 414.137 | -79.613 |
| Aktiver i alt | 2.257.722 | 886.931 | 995.008 | 730.291 |
| Omsætningsaktiver | 2.257.722 | 886.931 | 835.141 | 530.458 |
| Kortfristet gæld | 868.011 | 429.103 | 575.376 | 805.508 |
| Gæld i alt | 868.011 | 429.103 | 575.376 | 805.508 |
| Soliditetsgrad | 61.6% | 51.6% | 41.6% | -10.9% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 2 | 2 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rafik Holding ApS Siden 4 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Tawfiq Abdulhalim Rafik Siden 4 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1Tawfiq ApS
P-nr. 1027503760
Hover Kirkevej 6, 7100 Vejle
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rafik Holding ApS (CVR 42649163)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bygningssnedkervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.