TAY ApS
CVR 27 49 19 79 · København NV · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TAY ApS har CVR-nummer 27491979. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Frederiksborgvej 21, 2400 København NV. Stiftet: 18. december 2003. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 33.679 kr., årets resultat -279.636 kr., egenkapital 1.193.433 kr., aktiver i alt 1.773.351 kr. Soliditetsgraden på 67,3 % er højere end hos 87 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -279.636 kr. er lavere end hos 86 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 98 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TAY ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Frederiksborgvej 21, 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
1
2004 2018
- info@ahali.dk
- Stiftet
- 18 Dec 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- drift af investerings- og restaurationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2009-01-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27491979 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Frederiksborgvej 21, 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-23,4%
▼ 27,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,31
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
67,3%
▼ 7,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-536,8%
▼ 536,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 33.679 | 1.650.462 | 2.030.075 | 1.900.307 | 628.947 |
| Resultat før skat | -356.127 | 107.559 | -159.430 | -731.717 | -504.811 |
| Årets resultat | -279.636 | 64.024 | -134.162 | -571.021 | -393.931 |
| Egenkapital | 1.193.433 | 1.526.801 | -1.388.390 | -1.254.228 | -424.138 |
| Aktiver i alt | 1.773.351 | 2.032.142 | 1.357.491 | 1.466.014 | 1.584.603 |
| Omsætningsaktiver | 1.340.039 | 1.269.283 | 427.977 | 393.887 | 665.380 |
| Kortfristet gæld | 579.918 | 491.279 | 2.730.078 | 2.679.171 | 1.974.040 |
| Gæld i alt | 579.918 | 491.279 | 2.730.078 | 2.679.171 | 1.974.040 |
| Soliditetsgrad | 67.3% | 75.1% | -102.3% | -85.6% | -26.8% |
| Ansatte (gns.) | — | 5 | 7 | 8 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SushiLab ApS Siden 1 Feb 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Mohammad Hasan Abdullah Siden 4 Feb 2026Direktør
Produktionsenheder
2TAY ApS
P-nr. 1010277929
Havneholmen 3, 1561 København V
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 3 ansatte
Mediterranean
P-nr. 1013572891
Frederiksborgvej 21, 2400 København NV
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 11 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NORTH HOLDING ApS (CVR 28658028)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurationsvirksomhed, investerings, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.