TBLA Invest ApS
CVR 42 00 98 06 · Viby J · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TBLA Invest ApS har CVR-nummer 42009806. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vestergårdsvangen 139, 8260 Viby J. Stiftet: 7. januar 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.179 kr., årets resultat 2.089.257 kr., egenkapital 5.873.052 kr., aktiver i alt 8.049.400 kr. Soliditetsgraden på 73,0 % er lavere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.089.257 kr. er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TBLA Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vestergårdsvangen 139, 8260 Viby J
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 7 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i selskaber samt foretage investeringsvirksomhed i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-01-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42009806 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vestergårdsvangen 139, 8260 Viby J
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
35,6%
▲ 22,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
245,56
▲ 238,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
73,0%
▲ 9,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
317,3%
▲ 317,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.179 | -6.250 | -7.125 | -6.625 | -11.922 |
| Resultat før skat | 2.089.442 | 502.526 | 432.968 | 2.395.629 | 455.239 |
| Årets resultat | 2.089.257 | 500.718 | 431.417 | 2.394.070 | 454.214 |
| Egenkapital | 5.873.052 | 3.783.795 | 3.283.077 | 2.851.659 | 494.214 |
| Aktiver i alt | 8.049.400 | 5.960.831 | 5.512.990 | 5.013.568 | 2.591.816 |
| Omsætningsaktiver | 3.100.967 | 81.155 | 30 | 19.606 | 26.316 |
| Kortfristet gæld | 12.628 | 11.693 | 11.135 | 7.584 | 6.025 |
| Gæld i alt | 2.176.348 | 2.177.036 | 2.229.913 | 2.161.909 | 2.097.602 |
| Soliditetsgrad | 73% | 63.5% | 59.6% | 56.9% | 19.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
THEA LAURSEN HOLDING ApS Siden 7 Jan 202133,33% Ejer
-
LBLA Holding ApS Siden 7 Jan 202150% Ejer
Ledelse
1-
Lasse Bundgaard Lauridsen Siden 7 Jan 2021Direktør
Produktionsenheder
1TBLA Invest ApS
P-nr. 1026664671
Vestergårdsvangen 139, 8260 Viby J
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LBLA Holding ApS (CVR 39945185)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.