TBM Group ApS
CVR 44 93 13 89 · Glumsø · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TBM Group ApS har CVR-nummer 44931389. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Glumsø Erhvervspark 8, 4171 Glumsø. Stiftet: 27. juni 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.490.908 kr., årets resultat 527.393 kr., egenkapital 834.321 kr., aktiver i alt 3.741.968 kr. Soliditetsgraden på 22,3 % er lavere end hos 68 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 527.393 kr. er højere end hos 86 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 49 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TBM Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Glumsø Erhvervspark 8, 4171 Glumsø
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
- 8
- Stiftet
- 27 Jun 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrer- og bygningssnedkervirksomhed samt produktion af kviste til hustage og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44931389 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Glumsø Erhvervspark 8, 4171 Glumsø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
63,2%
▲ 69,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,40
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
22,3%
▲ 5,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.723,0%
▲ 1.723,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 4.490.908 | 3.013.121 |
| Resultat før skat | 679.437 | 15.232 |
| Årets resultat | 527.393 | -32.495 |
| Egenkapital | 834.321 | 529.219 |
| Aktiver i alt | 3.741.968 | 3.166.840 |
| Omsætningsaktiver | 663.991 | 215.465 |
| Kortfristet gæld | 1.664.777 | 1.210.394 |
| Gæld i alt | 2.278.898 | 2.041.390 |
| Soliditetsgrad | 22.3% | 16.7% |
| Ansatte (gns.) | 8 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TBM Holding 2026 ApS Siden 25 Jun 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Thøger Brødsgaard Mortensen Siden 1 Oct 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1TBM Group ApS
P-nr. 1030485226
Glumsø Erhvervspark 8, 4171 Glumsø
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 196.504 DKK | 43.230 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TBM Group ApS (CVR 44931389)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hustage, kviste, bygningssnedkervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.