TH-GRUPPEN A/S
CVR 32 26 56 26 · Viby J · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TH-GRUPPEN A/S har CVR-nummer 32265626. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Industrivej 8, 8260 Viby J. Stiftet: 11. juni 2009. Status: aktiv. Antal ansatte: 19. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste 8.207.437 kr., årets resultat 899.641 kr., egenkapital 4.052.731 kr., aktiver i alt 7.987.162 kr. Soliditetsgraden på 50,7 % er højere end hos 66 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 899.641 kr. er højere end hos 91 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TH-GRUPPEN A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Industrivej 8, 8260 Viby J
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
19
2011 2018
- Telefon
- 87340077
- info@th-gruppen.dk
- Stiftet
- 11 Jun 2009
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- indenfor håndværk og rådgivningsvirksomhed samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør alene eller af den samlede bestyrelse
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-09-16
- Sekundære brancher
- Arkitektaktiviteter (711100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32265626 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 8, 8260 Viby J
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,2%
▲ 4,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,36
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
50,7%
▲ 20,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
59,7%
▲ 59,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 8.207.437 | 8.948.778 | 7.097.682 | 6.646.972 | 6.600.562 |
| Resultat før skat | 1.178.509 | 733.609 | 1.768.180 | 1.355.732 | 1.950.586 |
| Årets resultat | 899.641 | 563.214 | 1.376.815 | 1.055.305 | 1.517.657 |
| Egenkapital | 4.052.731 | 3.153.090 | 3.608.605 | 3.231.790 | 3.676.485 |
| Aktiver i alt | 7.987.162 | 10.522.865 | 7.297.991 | 6.728.554 | 8.238.410 |
| Omsætningsaktiver | 7.679.297 | 10.132.550 | 6.831.476 | 6.190.368 | 7.663.613 |
| Kortfristet gæld | 3.252.768 | 6.665.887 | 3.071.063 | 2.926.848 | 3.947.410 |
| Gæld i alt | 3.252.768 | 6.665.887 | 3.221.609 | 3.269.806 | 4.292.436 |
| Soliditetsgrad | 50.7% | 30% | 49.4% | 48% | 44.6% |
| Ansatte (gns.) | 14 | 16 | 12 | 13 | 11 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Højlund Holding & Invest ApS Siden 16 Apr 2011100% Ejer
Ledelse
4-
Troels Chresten Højlund Siden 11 Jun 2009Direktør
-
Troels Chresten Højlund Siden 23 Sep 2015Bestyrelsesmedlem
-
Pauli Lundahl Jeppesen Siden 16 Sep 2020Bestyrelsesmedlem
-
Rasmus Steen Malmstrøm Siden 16 Sep 2020Formand
Produktionsenheder
1TH-GRUPPEN A/S
P-nr. 1015333053
Industrivej 8, 8260 Viby J
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 17 ansatte
Tildelte offentlige kontrakter
1-
Aarhus Kommune · 11 Feb 2025
Kilde: TED (Tenders Electronic Daily).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Højlund Holding & Invest ApS (CVR 33639473)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver rådgivningsvirksomhed, håndværk, arkitektaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.