Thaler Holding ApS
CVR 40 29 79 01 · Frederiksberg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Thaler Holding ApS har CVR-nummer 40297901. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bendzvej 6, 3. tv, 2000 Frederiksberg. Stiftet: 28. februar 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): årets resultat -682 kr., egenkapital 46.062 kr., aktiver i alt 46.062 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -682 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Thaler Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bendzvej 6, 3. tv, 2000 Frederiksberg
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Telefon
- 27256060
- Stiftet
- 28 Feb 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabets hovedaktivitet er at eje kontrollerende andele i andre ikke-finansielle selskaber. Selskabets del-formål er at eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40297901 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bendzvej 6, 3. tv, 2000 Frederiksberg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,5%
▼ 0,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
36,5%
▲ 36,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -875 | -2.042 | -2.356 | -4.451 | 0 |
| Årets resultat | -682 | -1.074 | -2.356 | -4.451 | 0 |
| Egenkapital | 46.062 | 121.962 | 32.867 | 35.223 | 0 |
| Aktiver i alt | 46.062 | 121.962 | 48.786 | 48.786 | 1 |
| Omsætningsaktiver | 1.062 | 2.712 | 3.786 | 48.786 | 1 |
| Kortfristet gæld | 0 | 0 | 15.919 | 13.563 | 1 |
| Gæld i alt | 0 | 0 | 15.919 | 13.563 | 1 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 67.4% | 72.2% | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Frostholm Mossbeck Siden 28 Feb 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Frostholm Mossbeck Siden 28 Feb 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Thaler Holding ApS
P-nr. 1024452278
Bendzvej 6, 3. tv, 2000 Frederiksberg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 61.195 DKK | 13.442 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -566.554 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -120.852 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thaler Holding ApS (CVR 40297901)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hovedaktivitet, kontrollerende, del.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.