THALPEMA ApS
CVR 36 93 01 79 · Glostrup · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
THALPEMA ApS har CVR-nummer 36930179. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Staudevej 8, 2600 Glostrup. Stiftet: 9. juni 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 136.489 kr., årets resultat 310.812 kr., egenkapital 2.184.897 kr., aktiver i alt 4.866.226 kr. Soliditetsgraden på 44,9 % er lavere end hos 65 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 310.812 kr. er højere end hos 75 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 5 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som THALPEMA ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Staudevej 8, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- bjerregaard.per@gmail.com
- Stiftet
- 9 Jun 2015
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- udøve formuepleje, herunder investering i værdipapirer og i ejendomme, at besidde kapitalandele i andre kapitalselskaber, at udøve rådgivningsvirksomhed, herunder rådgivning indenfor lægelig rådgivning og behandling samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36930179 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300X796GXQA5V7B31
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Staudevej 8, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
14,2%
▲ 9,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
44,39
▲ 18,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
44,9%
▲ 4,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
266,4%
▲ 266,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 277.441 |
| Bruttoresultat | 136.489 | 129.669 | 123.443 | 82.538 | 106.818 |
| Resultat før skat | 401.477 | 110.620 | -433.192 | -586.204 | 560.915 |
| Årets resultat | 310.812 | 84.822 | -345.440 | -457.938 | 437.369 |
| Egenkapital | 2.184.897 | 1.874.082 | 1.789.261 | 2.134.700 | 2.592.637 |
| Aktiver i alt | 4.866.226 | 4.636.646 | 4.842.587 | 5.485.656 | 4.720.534 |
| Omsætningsaktiver | 1.786.632 | 1.549.451 | 1.747.791 | 2.383.259 | 2.800.559 |
| Kortfristet gæld | 40.250 | 60.000 | 284.721 | 515.347 | 271.950 |
| Gæld i alt | 2.681.329 | 2.762.564 | 3.053.326 | 3.350.956 | 2.127.897 |
| Soliditetsgrad | 44.9% | 40.4% | 36.9% | 38.9% | 54.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Per Anders Bjerregaard Siden 9 Jun 201525% Ejer
-
Alice Bjerregaard Siden 9 Jun 201525% Ejer
-
Anders Bjerregaard Siden 9 Jun 201525% Ejer
-
Morten Bo Bjerregaard Siden 9 Jun 201525% Ejer
Ledelse
1-
Per Anders Bjerregaard Siden 9 Jun 2015Direktør
Produktionsenheder
1THALPEMA ApS
P-nr. 1020503773
Staudevej 8, 2600 Glostrup
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -448.986 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -651.711 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 569.229 DKK | 125.224 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.177.902 DKK | 257.711 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: THALPEMA ApS (CVR 36930179)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Datterselskaber
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver lægelig, behandling, rådgivningsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.