The Thermal ApS
CVR 41 70 26 72 · København K · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
The Thermal ApS har CVR-nummer 41702672. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Store Strandstræde 21, st., 1255 København K. Stiftet: 22. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 20.781 kr., årets resultat -140.264 kr., egenkapital 410.227 kr., aktiver i alt 1.803.974 kr. Soliditetsgraden på 22,7 % er højere end hos 51 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -140.264 kr. er lavere end hos 78 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 98 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som The Thermal ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Store Strandstræde 21, st., 1255 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 22 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restauration og café
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-09-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41702672 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Store Strandstræde 21, st., 1255 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-34,2%
▼ 99,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,08
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
22,7%
▲ 1,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-138,8%
▼ 138,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 20.781 | 831.279 | 470.598 | 131.549 | -695.936 |
| Resultat før skat | -179.826 | 463.949 | 131.833 | -174.587 | -1.047.543 |
| Årets resultat | -140.264 | 361.879 | 102.831 | -136.476 | -817.743 |
| Egenkapital | 410.227 | 550.491 | 188.613 | 85.781 | -777.743 |
| Aktiver i alt | 1.803.974 | 2.554.403 | 1.945.654 | 1.964.621 | 1.703.397 |
| Omsætningsaktiver | 1.507.889 | 2.082.819 | 1.186.286 | 1.334.408 | 886.168 |
| Kortfristet gæld | 1.393.747 | 2.003.912 | 1.757.041 | 1.878.840 | 2.481.140 |
| Gæld i alt | 1.393.747 | 2.003.912 | 1.757.041 | 1.878.840 | 2.481.140 |
| Soliditetsgrad | 22.7% | 21.6% | 9.7% | 4.4% | -45.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
THE LIQUID ApS Siden 22 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Paul Karkov Muldowney Siden 22 Sep 2020Direktør
Produktionsenheder
1The Thermal ApS
P-nr. 1026293177
Øster Farimagsgade 16A, st. 2, 2100 København Ø
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: THE LIQUID ApS (CVR 30989333)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver café, restauration, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.