Thellessen Holding ApS
CVR 38 98 13 07 · Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Thellessen Holding ApS har CVR-nummer 38981307. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bakkekammen 3, 7120 Vejle Øst. Stiftet: 28. september 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -1.228 kr., årets resultat -8.287 kr., egenkapital 198.064 kr., aktiver i alt 705.778 kr. Soliditetsgraden på 28,1 % er lavere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -8.287 kr. er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Thellessen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bakkekammen 3, 7120 Vejle Øst
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 51948399
- thellessen@hotmail.com
- Stiftet
- 28 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-09-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38981307 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bakkekammen 3, 7120 Vejle Øst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,2%
▲ 3,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
28,1%
▼ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
48,2%
▲ 48,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.228 | -1.188 | -1.048 | -395 | 0 |
| Resultat før skat | -8.287 | -15.997 | 115.498 | 6.263 | 71.889 |
| Årets resultat | -8.287 | -15.997 | 115.498 | 6.263 | 71.889 |
| Egenkapital | 198.064 | 206.351 | 222.348 | 106.850 | 100.587 |
| Aktiver i alt | 705.778 | 694.539 | 691.761 | 558.209 | 534.586 |
| Omsætningsaktiver | 40.307 | 41.536 | 42.724 | 43.772 | 44.592 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 507.714 | 488.188 | 469.413 | 451.359 | 433.999 |
| Soliditetsgrad | 28.1% | 29.7% | 32.1% | 19.1% | 18.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dennis Thellessen Siden 28 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Dennis Thellessen Siden 28 Sep 2017Direktør
Produktionsenheder
1Thellessen Holding ApS
P-nr. 1022894621
Bakkekammen 3, 7120 Vejle Øst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.188 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -19.102 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -18.180 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -16.909 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -29.939 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thellessen Holding ApS (CVR 38981307)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.