Thomas Keseler Holding ApS
CVR 42 36 17 04 · Støvring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Thomas Keseler Holding ApS har CVR-nummer 42361704. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Råbjergvej 4, 9530 Støvring. Stiftet: 5. maj 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -10.213 kr., årets resultat 322.460 kr., egenkapital 418.976 kr., aktiver i alt 1.212.323 kr. Soliditetsgraden på 34,6 % er lavere end hos 79 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 322.460 kr. er højere end hos 68 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Thomas Keseler Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Råbjergvej 4, 9530 Støvring
- Kommune
- REBILD
- Stiftet
- 5 May 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som Holdingselskabet
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-05-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42361704 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Råbjergvej 4, 9530 Støvring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
77,0%
▲ 39,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
34,6%
▲ 15,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
267,3%
▲ 267,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.213 | -8.313 | -16.063 | -53.578 | -11.850 |
| Resultat før skat | 322.460 | 87.799 | 99.018 | 143.975 | -17.276 |
| Årets resultat | 322.460 | 87.799 | 99.018 | 143.975 | -17.276 |
| Egenkapital | 418.976 | 231.516 | 265.717 | 166.700 | 22.724 |
| Aktiver i alt | 1.212.323 | 1.225.311 | 1.364.642 | 1.269.562 | 27.724 |
| Omsætningsaktiver | — | 0 | 50.000 | 0 | 27.724 |
| Kortfristet gæld | 793.347 | 993.795 | 1.098.925 | 1.102.862 | 5.000 |
| Gæld i alt | 793.347 | 993.795 | 1.098.925 | 1.102.862 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 34.6% | 18.9% | 19.5% | 13.1% | 82% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Keseler Søgaard Siden 5 May 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Keseler Søgaard Siden 5 May 2021Direktør
Produktionsenheder
1Thomas Keseler Holding ApS
P-nr. 1027129990
Råbjergvej 4, 9530 Støvring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -96.062 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -68.212 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.606 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thomas Keseler Holding ApS (CVR 42361704)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingselskabet, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.