Thomas Marcher Holding ApS
CVR 42 64 03 44 · Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Thomas Marcher Holding ApS har CVR-nummer 42640344. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mosegårdsvej 67, 2820 Gentofte. Stiftet: 18. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.473 kr., årets resultat 1.083.171 kr., egenkapital 1.533.890 kr., aktiver i alt 1.544.927 kr. Soliditetsgraden på 99,3 % er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.083.171 kr. er højere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Thomas Marcher Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mosegårdsvej 67, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 18 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42640344 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mosegårdsvej 67, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
70,6%
▼ 30,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
136,35
▲ 133,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,3%
▲ 30,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
83,7%
▲ 83,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.473 | -15.638 | -26.045 | -2.632 |
| Resultat før skat | 1.083.887 | 591.420 | 75.460 | -2.787 |
| Årets resultat | 1.083.171 | 589.643 | 80.235 | -2.159 |
| Egenkapital | 1.533.890 | 585.719 | 118.076 | 37.841 |
| Aktiver i alt | 1.544.927 | 851.812 | 346.492 | 72.946 |
| Omsætningsaktiver | 1.504.927 | 811.812 | 306.492 | 32.946 |
| Kortfristet gæld | 11.037 | 266.093 | 228.416 | 35.105 |
| Gæld i alt | 11.037 | 266.093 | 228.416 | 35.105 |
| Soliditetsgrad | 99.3% | 68.8% | 34.1% | 51.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Mette Elsmark Siden 18 Aug 202150% Ejer
-
Thomas Marcher Siden 18 Aug 202150% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Marcher Siden 18 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1Thomas Marcher Holding ApS
P-nr. 1027488249
Mosegårdsvej 67, 2820 Gentofte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.164.071 DKK | 256.080 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 992.827 DKK | 218.416 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.855 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thomas Marcher Holding ApS (CVR 42640344)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.