THORSAGER BILVASK ApS
CVR 33 77 92 40 · Rønde · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
THORSAGER BILVASK ApS har CVR-nummer 33779240. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (branchekode 953190). Adresse: Nørregade 9, 8410 Rønde. Stiftet: 30. juni 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 261.710 kr., årets resultat 59.858 kr., egenkapital 1.112.411 kr., aktiver i alt 7.799.221 kr. Soliditetsgraden på 14,3 % er lavere end hos 77 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 59.858 kr. er lavere end hos 56 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 9 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som THORSAGER BILVASK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
- Adresse
- Nørregade 9, 8410 Rønde
- Kommune
- SYDDJURS
- Telefon
- 86379777
- Stiftet
- 30 Jun 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje og drive Thorsager Bilvask samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 direktører i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-06-30
- Sekundære brancher
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33779240 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 894500KZZV8SM86CMR92
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nørregade 9, 8410 Rønde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,4%
▲ 25,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,51
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
14,3%
▲ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
128,5%
▲ 128,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1939 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 261.710 | 240.139 | 390.785 | 711.922 | 486.381 |
| Resultat før skat | -158.978 | -269.605 | 222.391 | 71.047 | -111.188 |
| Årets resultat | 59.858 | -210.211 | 173.444 | 55.375 | -86.698 |
| Egenkapital | 1.112.411 | 1.052.554 | 1.262.764 | 1.089.320 | 1.033.945 |
| Aktiver i alt | 7.799.221 | 7.838.935 | 8.282.261 | 8.062.790 | 7.831.643 |
| Omsætningsaktiver | 1.016.363 | 1.043.338 | 1.353.001 | 1.087.275 | 1.308.774 |
| Kortfristet gæld | 135.354 | 140.189 | 140.021 | 75.883 | 60.543 |
| Gæld i alt | 6.417.110 | 6.345.281 | 6.595.497 | 6.572.970 | 6.436.498 |
| Soliditetsgrad | 14.3% | 13.4% | 15.2% | 13.5% | 13.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
THORSAGER AUTO HOLDING ApS Siden 10 Oct 2013100% Ejer
Ledelse
2-
Henrik Als Lillie Siden 1 Jul 2011Direktør
-
Asbjørn Villadsen Siden 1 Jul 2011Direktør
Produktionsenheder
1THORSAGER BILVASK ApS
P-nr. 1016977787
Nørregade 9, 8410 Rønde
Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
👥 1 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Thorsager Bilvask ApS
Nørregade 9, 8410 Rønde
Autoværksted
Autoværksteder er anlæg og aktiviteter for service, reparation, vask og overfladebehandling og autolakering af motorkøretøjer, der er omfattet af bekendtgørelse om miljøkrav i forbindelse med etablering og drift af autoværksteder m.v.
Tilsyn: Syddjurs Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: THORSAGER AUTO HOLDING ApS (CVR 35516484)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver thorsager, bilvask, motorkøretøjer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.