TINA DAHL HOLDING ApS
CVR 31 41 36 56 · Skals · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TINA DAHL HOLDING ApS har CVR-nummer 31413656. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ådalsvej 1, 8832 Skals. Stiftet: 4. marts 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.500 kr., årets resultat 68.482 kr., egenkapital 15.820.157 kr., aktiver i alt 16.832.811 kr. Soliditetsgraden på 94,0 % er højere end hos 58 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 68.482 kr. er højere end hos 53 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TINA DAHL HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ådalsvej 1, 8832 Skals
- Kommune
- VIBORG
- Stiftet
- 4 Mar 2008
- Selskabskapital
- 150.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2008-10-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31413656 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ådalsvej 1, 8832 Skals
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,4%
▼ 12,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,74
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,0%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-96,6%
▼ 96,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.500 | -5.500 | — | — | — |
| Resultat før skat | 151.697 | 2.086.299 | 1.973.252 | -2.386.973 | 5.509.356 |
| Årets resultat | 68.482 | 2.024.062 | 1.921.339 | -2.423.091 | 5.490.100 |
| Egenkapital | 15.820.157 | 15.886.675 | 13.984.613 | 12.181.074 | 14.718.565 |
| Aktiver i alt | 16.832.811 | 16.681.357 | 14.556.515 | 12.648.656 | 15.030.504 |
| Omsætningsaktiver | 5.810.992 | 4.452.571 | 3.635.393 | 2.970.609 | 2.313.828 |
| Kortfristet gæld | 1.012.654 | 794.682 | 571.902 | 467.582 | 311.939 |
| Gæld i alt | 1.012.654 | 794.682 | 571.902 | 467.582 | 311.939 |
| Soliditetsgrad | 94% | 95.2% | 96.1% | 96.3% | 97.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1TINA DAHL HOLDING ApS
P-nr. 1014390584
Ådalsvej 1, 8832 Skals
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 278.635 DKK | 61.292 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 230.177 DKK | 50.622 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 151.656 DKK | 33.352 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 81.026 DKK | 17.820 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 135.086 DKK | 29.700 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TINA DAHL HOLDING ApS (CVR 31413656)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.