Tinvej 1 ApS
CVR 43 54 80 26 · Randers C · Køb og salg af egen fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tinvej 1 ApS har CVR-nummer 43548026. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100). Adresse: Bryghusgade 5, 12. 38, 8900 Randers C. Stiftet: 28. september 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 208.282 kr., årets resultat 7.820 kr., egenkapital 3.741.378 kr., aktiver i alt 3.919.208 kr. Soliditetsgraden på 95,5 % er højere end hos 90 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.820 kr. er højere end hos 51 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 2 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tinvej 1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Adresse
- Bryghusgade 5, 12. 38, 8900 Randers C
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 28 Sep 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje fast ejendom helt eller delvist, foretage investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-09-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43548026 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bryghusgade 5, 12. 38, 8900 Randers C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,2%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,28
▲ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,5%
▲ 97,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
663,7%
▲ 663,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
7605 virksomheder i «Køb og salg af egen fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 208.282 | 213.359 | 45.897 |
| Resultat før skat | 10.019 | 11.416 | -146.869 |
| Årets resultat | 7.820 | 1.024 | -107.466 |
| Egenkapital | 3.741.378 | -66.442 | -67.466 |
| Aktiver i alt | 3.919.208 | 3.944.384 | 4.256.099 |
| Omsætningsaktiver | 171.933 | 150.620 | 415.846 |
| Kortfristet gæld | 133.832 | 3.979.499 | 4.312.772 |
| Gæld i alt | 133.832 | 3.979.499 | 4.312.772 |
| Soliditetsgrad | 95.5% | -1.7% | -1.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SLJ Holding Randers ApS Siden 28 Sep 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Svend Lynge Jørgensen Siden 28 Sep 2022Direktør
Produktionsenheder
1Tinvej 1 ApS
P-nr. 1028622178
Bryghusgade 5, 12. 38, 8900 Randers C
Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SLJ Holding Randers ApS (CVR 26174538)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.