Tiny Choice ApS
CVR 44 16 83 59 · Herning · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Tiny Choice ApS har CVR-nummer 44168359. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Gl. Skolevej 1, 1., 7400 Herning. Stiftet: 6. juli 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -536.399 kr., årets resultat -562.383 kr., egenkapital -598.650 kr., aktiver i alt 436.346 kr. Soliditetsgraden på -137,2 % er lavere end hos 94 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -562.383 kr. er lavere end hos 87 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tiny Choice ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Gl. Skolevej 1, 1., 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 6 Jul 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tegne, udvikle, markedsføre, producere og sælge bæredygtige boliger samt her-med beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet kan tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i fællesskab.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-09-04
- Sekundære brancher
- Forarbejdning og færdigbearbejdning af træ (161200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44168359 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gl. Skolevej 1, 1., 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,42
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-137,2%
▼ 128,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-584,7%
▼ 584,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -536.399 | -105.505 | -12.978 |
| Resultat før skat | -536.359 | -105.308 | -12.984 |
| Årets resultat | -562.383 | -82.140 | -10.128 |
| Egenkapital | -598.650 | -36.268 | 45.872 |
| Aktiver i alt | 436.346 | 426.051 | 53.041 |
| Omsætningsaktiver | 436.346 | 426.051 | 53.041 |
| Kortfristet gæld | 1.034.996 | 462.319 | 7.169 |
| Gæld i alt | 1.034.996 | 462.319 | 7.169 |
| Soliditetsgrad | -137.2% | -8.5% | 86.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
7-
Majbritt Ringmann Frendesen Siden 3 Jun 202410% Ejer
-
PMA HOLDING HERNING ApS Siden 6 Jul 202310% Ejer
-
Fries & Funder ApS Siden 4 Sep 202310% Ejer
-
CBI MH ApS Siden 6 Jul 202310% Ejer
-
TinyX ApS Siden 4 Sep 202325% Ejer
-
Luna-ark ApS Siden 4 Sep 202310% Ejer
-
Tiny Choice ApS Siden 3 Jun 202420% Ejer
Ledelse
4-
Preben Madsen Siden 6 Jul 2023Formand
-
Knud Boel Troelsen Siden 6 Jul 2023Direktør
-
Knud Boel Troelsen Siden 6 Jul 2023Bestyrelsesmedlem
-
Per Kragelund Thomsen Siden 6 Jul 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Tiny Choice ApS
P-nr. 1029461119
Gl. Skolevej 1, 1., 7400 Herning
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -105.307 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -12.984 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tiny Choice ApS (CVR 44168359)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver færdigbearbejdning, tegne, bæredygtige.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.