TLA INVEST ApS
CVR 33 95 25 70 · Randers NV · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
TLA INVEST ApS har CVR-nummer 33952570. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Ørrildvej 83, 8920 Randers NV. Stiftet: 27. september 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -51.506 kr., årets resultat -54.204 kr., egenkapital -94.175 kr., aktiver i alt 83.718 kr. Soliditetsgraden på -112,5 % er lavere end hos 96 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -54.204 kr. er lavere end hos 81 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TLA INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Ørrildvej 83, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 27 Sep 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- investeringer i ejendomme samt værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-09-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33952570 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ørrildvej 83, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,30
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-112,5%
▼ 15,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
13,9%
▲ 13,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -51.506 | -58.464 | -66.079 | -214.631 | 257.805 |
| Resultat før skat | -54.204 | -62.979 | -83.389 | — | — |
| Årets resultat | -54.204 | -62.979 | -83.389 | -220.451 | 217.022 |
| Egenkapital | -94.175 | -39.971 | 23.008 | 106.397 | 326.848 |
| Aktiver i alt | 83.718 | 41.344 | 70.922 | 258.875 | 495.891 |
| Omsætningsaktiver | 54.218 | 41.344 | 70.922 | 253.876 | 484.225 |
| Kortfristet gæld | 177.893 | 81.315 | 47.914 | 152.478 | 169.043 |
| Gæld i alt | 177.893 | 81.315 | 47.914 | 152.478 | 169.043 |
| Soliditetsgrad | -112.5% | -96.7% | 32.4% | 41.1% | 65.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tommy Larsen Siden 27 Sep 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Anna Marie Hviid Larsen Siden 24 Jan 2012Direktør
Produktionsenheder
1TLA INVEST ApS
P-nr. 1017153265
Ørrildvej 83, 8920 Randers NV
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -62.140 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -78.350 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -213.444 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TLA INVEST ApS (CVR 33952570)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejendomme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.