T&M HOLDING ApS
CVR 32 44 49 89 · Malling · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
T&M HOLDING ApS har CVR-nummer 32444989. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Majsvænget 48, 8340 Malling. Stiftet: 20. august 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -38.223 kr., årets resultat 53.183 kr., egenkapital 8.635.644 kr., aktiver i alt 8.655.340 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 53.183 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som T&M HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Majsvænget 48, 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 20 Aug 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering i anparter, aktier og obligationer, ejendomme samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-11-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32444989 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Majsvænget 48, 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,6%
▼ 1,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
439,45
▼ 133,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-63,5%
▼ 63,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -38.223 | -32.619 | -20.104 | -27.633 | -15.999 |
| Resultat før skat | 67.879 | 187.001 | 162.243 | -151.323 | 99.759 |
| Årets resultat | 53.183 | 145.817 | 141.697 | -158.223 | 125.373 |
| Egenkapital | 8.635.644 | 8.582.461 | 8.436.644 | 8.294.947 | 8.762.934 |
| Aktiver i alt | 8.655.340 | 8.597.461 | 8.472.190 | 8.307.447 | 8.771.934 |
| Omsætningsaktiver | 8.655.340 | 8.597.461 | 8.472.190 | 7.526.064 | 7.909.458 |
| Kortfristet gæld | 19.696 | 15.000 | 35.546 | 12.500 | 9.000 |
| Gæld i alt | 19.696 | 15.000 | 35.546 | 12.500 | 9.000 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.8% | 99.6% | 99.8% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tommy Hardy Green Nielsen Siden 20 Aug 2009100% Ejer
Ledelse
2-
Tommy Hardy Green Nielsen Siden 20 Aug 2009Direktør
-
Mona Lisbeth Bank Nielsen Siden 22 Nov 2024Direktør
Produktionsenheder
1T&M HOLDING ApS
P-nr. 1015492054
Majsvænget 48, 8340 Malling
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 187.278 DKK | 41.184 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 93.389 DKK | 20.526 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -105.596 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 212.091 DKK | 46.640 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 3.309.968 DKK | 728.178 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: T&M HOLDING ApS (CVR 32444989)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver obligationer, ejendomme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.