TMAP Holding ApS
CVR 41 02 27 01 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TMAP Holding ApS har CVR-nummer 41022701. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rosenborggade 17, 4., 1130 København K. Stiftet: 18. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -10.499 kr., årets resultat -38.591.926 kr., egenkapital 61.863.117 kr., aktiver i alt 62.064.210 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -38.591.926 kr. er lavere end hos 100 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TMAP Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rosenborggade 17, 4., 1130 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 18 Dec 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt at udøve investeringsvirksomhed og anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-01-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41022701 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845005E7S60F080F240
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rosenborggade 17, 4., 1130 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-62,4%
▼ 63,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
102,26
▼ 622,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-6.724,1%
▼ 6.724,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.499 | -31.006 | -821.064 | -47.210 | -4.000 |
| Resultat før skat | -38.681.576 | 746.912 | 101.317.774 | -47.210 | -4.675 |
| Årets resultat | -38.591.926 | 582.601 | 101.322.944 | -46.247 | -3.646 |
| Egenkapital | 61.863.117 | 100.455.043 | 99.872.437 | 49.493 | 95.740 |
| Aktiver i alt | 62.064.210 | 100.656.136 | 99.922.321 | 79.340 | 116.971 |
| Omsætningsaktiver | 20.564.210 | 27.318.564 | 99.802.321 | 39.340 | — |
| Kortfristet gæld | 201.093 | 37.677 | 49.884 | 29.847 | — |
| Gæld i alt | 201.093 | 201.093 | 49.884 | 29.847 | 116.971 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 99.8% | 100% | 62.4% | 81.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
FALCKGLAVINDHOLDING ApS Siden 18 Dec 201910% Ejer
-
MsGlavind Holding ApS Siden 18 Dec 201933,33% Ejer
-
TsGlavind Holding ApS Siden 18 Dec 201933,33% Ejer
Ledelse
5-
Ane Falck Glavind Siden 18 Dec 2019Direktør
-
Ane Falck Glavind Siden 1 Mar 2020Bestyrelsesmedlem
-
Peter Sakstrup Glavind Siden 1 Mar 2020Formand
-
Martine Sakstrup Glavind Siden 1 Mar 2020Bestyrelsesmedlem
-
Tobias Sakstrup Glavind Siden 1 Mar 2020Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1TMAP Holding ApS
P-nr. 1025350037
Rosenborggade 17, 4., 1130 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FALCKGLAVINDHOLDING ApS (CVR 31624339)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.